Galeria Sław Klubu Hodowców Husse

Do Klubu Hodowcy Husse należy blisko 250 najlepszych, profesjonalnych polskich hodowli psów i kotów. Tutaj znajdziecie naszych najbardziej utytułowanych Klubowiczów.

Keru

Terier Japoński Amakakeru - Meiji White Oleander
Właściciel: Paweł Gąsiorski
Hodowla: Japanese Sheep
Najważniejsze tytuły:

 • World Winner 2015 - World Dog Show, Mediolan
 • World Winner 2014 - World Dog Show, Helsinki
 • World Winner 2013 - World Dog Show, Budapeszt
 • Zwycięzca Europy 2015 - Oslo
 • Zwycięzca Europy 2014 - Brno
 • Zwycięzca Azji 2014 - Tokio
 • Zwycięzca Ameryk i Karaibów 2014 - San Jose
 
Poskowiec Bawarski CHIEVO Sfora Nemroda

Poskowiec Bawarski CHIEVO Sfora Nemroda
Właściciel: Marek Sarnowski
Hodowla: Sfora Nemroda, Małgorzata Cysewska
Najważniejsze tytuły:

 • World Winner 2011 - World Dog Show, Paryż 2011
 • Zwycięzca Klubu 2010
 • Zwycięzca Polski 2010
 
Chart Polski Mazur Junior Husarska Szarża

Chart Polski Mazur Junior Husarska Szarża

Właściciel: Andrzej Ćwikliński
Hodowla: Husarska Szarża
Najważniejsze tytuły:

 • Wicemistrz Europy w Coursingu – Francja 2010
 • Mistrz Polski w Coursingu 2008 i 2010
 • Krajowy Champion Wyścigów Chartów
 
Hovawart Enormous Charme Madra

Hovawart Enormous Charme Madra

Właściciel: Anna Pieczyńska
Hodowla: Enormous
Najważniejsze tytuły:

 • Junior World Winner 2010 i Best Junior - World Dog Show, Herning 2010
 • Najlepsze Szczenię Polski - Poznań 2009.
 

Welsh Corgi Cardigan Fest Jarulinka   

Welsh Corgi Cardigan Fest Jarulinka

Junior World Winner 2009 i Best Junior - World Dog Show, Bratysława 2009
Właściciel: Julita Rygier
Hodowla: Fest
Najważniejsze tytuły:

 • Młodzieżowy Zwycięzca Polski - Poznań 2009
 • Młodzieżowy Zwycięzca Klubu Słowacji - 2009
 

 

Terier Japoński Amakakeru-Meiji White Oleander

 
Terier japoński Amakakeru-Meiji White Oleander reproduktor z hodowli Japanese Sheep Pawła Gąsiorskiego, pieszczotliwie zwany Keru to najbardziej utytułowany terier japoński w historii i aktualnie jeden z najbardziej utytułowanych psów w Polsce.

Pies trzykrotnie zdobywał tytuł Zwycięzca Świata na Wystawie Światowej w Budapeszcie w 2013, w Helsinkach w 2014 oraz w Mediolanie w 2015 roku. Pies jest również Zwycięzcą Europy z Bukaresztu 2012, Brna 2014, Oslo 2015 oraz Zwycięzcą Azji z Tokio 2014 a także Zwycięzcą Ameryk i Karaibów z San Jose 2014

Hodowla Japanese Sheep należy do Klubu Hodowcy Husse. Pies żywiony jest hypoalergiczną karmą Husse Lamm&Ris.

Terier Japoński Amakakeru - Meiji White Oleander


Keru i Bayka (drugi pies z hodowli Japanese Sheep) to jedyne w Polsce psy z tytułem Zwycięzca Azji. Wystawa Azjatycka w Tokio była największą wystawą w Japonii w ostatnich latach – Keru zdobył BOB w kolebce rasy, wygrywając u japońskiego sędziego!

Najważniejsze tytuły Keru:

ZWYCIĘZCA ŚWIATA (BUDAPESZT 2013)
ZWYCIĘZCA ŚWIATA (HELSINKI 2014)
ZWYCIĘZCA ŚWIATA (MEDIOLAN 2015)
ZWYCIĘZCA AZJI (TOKYO 2014)
ZWYCIĘZCA EUROPY (BUKARESZT 2012)
ZWYCIĘZCA EUROPY (BRNO 2014)
ZWYCIĘZCA EUROPY (OSLO 2015)
ZWYCIĘZCA AMERYK I KARAIBÓW (SAN JOSE 2014)
InterChampion
Eurasia Champion


Więcej informacji na stronie hodowli Japanese Sheep >
Posokowiec Bawarski CHIEVO Sfora Nemroda

 
Posokowiec Bawarski CHIEVO Sfora Nemroda z hodowli Małgorzaty Cysewskiej to zdobywca tytułu World Winner 2011 na Wystawie Światowej w Paryżu oraz tytułów Zwycięzca Klubu i Zwycięzca Polski 2010. Chievo jest też Championem Polski.

Hodowla Sfora Nemroda FCI należy do Klubu Hodowców Husse. Chievo jest żywiony wysokoenergetyczną karmą Husse OPTIMAL ENERGI.

Poskowiec Bawarski CHIEVO Sfora Nemroda


O początkach historii Chievo opowiada Pani Małgorzata z hodowli Sfora Nemroda:

Kiedy pies wrócił do mojej hodowli w wieku jednego roku, miał dużą niedowagę, początek krzywicy i ADHD z turbo doładowaniem - był nieokrzesanym młokosem.

Zaczęliśmy mozolną odbudowę jego kondycję - dużo pływania i swobodnego ruchu na świeżym powietrzu. Pies w mgnieniu oka znalazł przyjaciół: moją siostrę Magdę i jej przyjaciela Marka, jego nowego pana. Madzi zawdzięcza wiele miłości i cierpliwości a Markowi treningi i dużo spacerów.

Chievo powoli odbudowywał swoja muskulaturę. Zadebiutował na wystawie klubowej w Bydgoszczy gdzie w stawce 10 psów zajął zaszczytne 5. miejsce z ocena doskonałą. Tam pierwszy raz zetknęliśmy się z karma Husse. "Testowaliśmy" ją z powodzeniem na naszych domowych niejadkach Chievo i Chocolate.


Niestety w międzyczasie Chievo uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu. Wraz ze swoim właścicielem przeżyli dachowanie. Markowi na szczęście nic się nie stało ale pies niestety bardzo mocno ucierpiał. - wspomina Pani Małgorzata - Całkowicie oderwana skóra od mięśni, liczne  złamania, zbita wątroba i płuca. Długie leczenie i późniejsza opieka dały pozytywne skutki i Chievo powoli dochodził do formy. Wtedy liczyło się tylko jego życie i miłość jaką go darzyliśmy.

Dowodem na powrót Chievo do pełni sił było zwycięstwo na Wystawie Klubu Posokowca w Krakowie w 2010 roku. To był dla nas szczególnie udany weekend, bo dzień później, w niedzielę, na Wystawie Międzynarodowej, Chievo wygrał rasę i zajął 4. miejsce w Grupie VI -opowiada Pani Małgorzata. Pies potwierdził swoją klasę wygrywając w tym samym roku obie wystawy w Poznaniu i sięgając po tytuł Zwycięzcy Polski i pudło Grupy VI.

Pod koniec 2010 właściciele podjęli decyzję o udziale w Wystawie Światowej w Paryżu.Zaczęliśmy intensywniejsze treningi  i wprowadziliśmy karmę Husse OPTIMAL ENERGI. Wysiłek przyniósł efekty i Chievo zdobył tytuł Zwycięzcy Świata!  - wspomina Pani Małgosia. 

Ten tytuł to wielka nagroda za lata pracy dla właścicieli jak i dla hodowcy.

Niemożliwe staje się możliwe kiedy ktoś bardzo wierzy i stara się odwzajemniać miłość, bo kto zna parę Chievo i Magda ten wie, że to jest miłość! – podsumowuje Pani Małgorzata.

Więcej informacji na stronie hodowli Sfora Nemroda >
Chart Polski Mazur Junior Husarska Szarża

 
MAZUR JUNIOR Husarska Szarża, należący do Andrzeja Ćwiklińskiego – właściciela hodowli Szpony Tradycji, to jeden z najbardziej utytułowanych psów wyścigowych w Polsce –Wicemistrz Europy w Coursingu – Francja 2010 oraz Mistrz Polski 2008 i 2010. Mazur jest również Krajowym Championem Wyścigów Chartów oraz Wystawowym Championem Polski. W trakcie treningów pies żywiony jest karmą Husse Optimal Energi.

Chart Polski Mazur Junior Husarska Szarża


Poniżej znajdziecie więcej informacji o Mazurze, słowami Andrzeja Ćwiklińskiego, właściciela psa.

MAZUR JUNIOR Husarska Szarża  urodził się na Pomorzu, 28 lipca 2006 roku w hodowli rycerza z gniewskiej Husarii - Pawła Brzóski. 

Rodzice Mazura to pochodzący z mazurskiej krainy BUNTOWNIK "Mazur" Ferrero oraz pochodząca ze Śląska  HUSARIA "Czanga" Piekarskie Wzgórza. Nasz bohater został poczęty w stajni, w towarzystwie radośnie rżących koni rasy wielkopolskiej. Rodowód Mazura łączy charty polskie ze starych, szlachetnych linii (Kontrapunkt Odrowąż, Jaźwiec Cellerimus, Zulejka Celerrimus) z pozyskaną od kłusowników charcicą Kają. Kaja wniosła dla rasy chartów polskich świeżą krew i spokojną, stabilną psychikę.

Przygodę z wystawami Mazur Junior rozpoczął od krajowej wystawy w Dobrym Mieście. Na  kolejnych dwóch wystawach w Gdyni, w tym klubowej charta polskiego, uzyskał od sędziów Małgorzaty Szmurło i Piotra Króla wnioski na Młodzieżowego Championa Polski. Na klubowej wystawie chartów polskich uzyskał także tytuł Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu. 

Chart Polski Mazur Junior Husarska Szarża


Jako dorosły chart także szybko uzbierał wymagane wnioski na wystawowy Championat. Na międzynarodowej wystawie w Sopocie, sędzia Jochen Eberhardt przypieczętował Championat Mazura przyznając CWC oraz CACIB. Pan Eberhardt podkreślał doskonałą kondycję Mazura, wskazując na jego sportowe predyspozycje. I ten sportowy kierunek obraliśmy jako wiodący, przedkładając go ponad wystawy.

Początkowo, pomimo imponującej masy mięśniowej i upodobania do pogoni, młody Mazur Junior rozczarowywał i nie za bardzo chciał biegać za sztucznym wabikiem. Jednak długotrwały cykl treningowy połączony z właściwą dietą dały doskonałe rezultaty. 

W treningach młodego Mazura wspierał nas jeden z najlepszych charcich trenerów - specjalizujący się w greyhoundach wyścigowych - Aleksander Czarnecki.

Licencję uprawniającą do startów w wyścigach torowych i terenowych (coursingach) Mazur zdobył jako niespełna dwulatek na torze w Bytomiu. Jednak nie tor wyścigowy, a wyścigi terenowe, imitujące naturalną pogoń za zającem stały się specjalnością Mazura. W wyścigach terenowych charta ocenia się na podstawie: szybkości, zaciętości, inteligencji, zręczności i kondycji.

Na coursinagach Mazur Junior zadebiutował w Czarnowie 27 kwietnia 2008, gdzie w stawce sześciu chartów polskich zajął drugie miejsce. W tym samym roku szlifował formę na coursingach w Niemczech i Szwecji, po to, by latem zdobyć swój pierwszy tytuł Coursingowego Mistrza Polski. Na początku 2009 roku starty Mazura w coursingach rozegranych na parkurach w Czarnowie i Świerklańcu były ważnym etapem przygotowań do Mistrzostw Europy i Mistrzostw Polski. 

W Świerklańcu, w Mistrzostwach Śląska Mazur zwyciężył w stawce 10 chartów polskich. Był to dobry prognostyk przed Coursingowymi Mistrzostwami Europy. Mistrzostwa Europy odbyły się w bardzo trudnym, górzystym terenie w czeskich Mariańskich Łaźniach. Mazur ostatecznie na tym Championacie zajął 4 lokatę w klasyfikacji chartów polskich (w stawce 10), jednocześnie zajmując najwyższą lokatę spośród wszystkich chartów, reprezentujących na tych zawodach Polskę (w 2009 roku w Czechach mieliśmy bardzo liczną reprezentację, złożoną z kilkunastu chartów).

Latem 2009, na Mistrzostwach Polski w Swornychgaciach, Mazurowi nie udało się obronić tytułu Mistrza Polski - zajął drugą lokatę za objawieniem sezonu, świetnym chartem polskim z Niemiec Polski’s Anglią.

Na początku sezonu 2010 robimy korekty w treningach oraz w diecie. Przechodzimy na karmę Husse Optimal Energi. Na dobre rezultaty nie trzeba było długo czekać - latem tytuł Mistrza Polski ponownie wrócił „w łapy” Mazura. Jak się później okazało, rok 2010 był najlepszym w sportowej karierze Mazura. W tym roku, Mazur do tytułu Mistrza Polski dorzucił wicemistrzostwo Europy, wywalczone, w słynącej z białych win, francuskiej wiosce Chardonnay. Ostatecznie sezon ten, Mazur przypieczętował zwycięstwem w jesiennych Wyścigach o Puchar Mazowsza. 

Wiosną 2011 zaczęliśmy od wysokiego C, zwyciężając w rasie chartów polskich oraz w klasyfikacji generalnej Mistrzostw Warszawy.

Latem w Mistrzostwach Europy w holenderskim Oirschot, Mazur ponownie po raz czwarty z rzędu staje na podium, zajmując tym razem piątą lokatę.

Mazur jest pierwszym chartem z Polski, który cztery razy z rzędu reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy ( Szwecja 2008, Czechy 2009, Francja 2010 i Holandia 2011).

Chart Polski Mazur Junior Husarska Szarża


Dzisiaj nasz "Junior" najlepsze lata ma już za sobą - z reguły charty najlepsze wyniki w wyścigach osiągają jako trzy, czterolatki . Mimo to w planach mamy start w przyszłorocznych Mistrzostwach Europy na Węgrzech. Mazur będzie miał wtedy prawie 6 lat, ale mamy nadzieję, że mieszanka doświadczenia, przemyślanych treningów i właściwej diety pozwoli nam na występ godny dwukrotnego Mistrza Polski i vice Mistrza Europy.

Do tej pory Mazur Junior startował w 19 coursingach, wszystkie te zawody ukończył bez dyskwalifikacji i wpisu nie dobiegł (a to częste wpisy u ras tak trudnych jak charty polskie). Startował w Polsce, Niemczech, Szwecji, Czechach, Holandii i Francji. W wyścigach terenowych wyróżnia się dużą inteligencją, szybko wyciąga wnioski z układu parkuru i przewiduje trasę wabika.

Ma za sobą także starty w próbach pracy chartów oraz w wyścigach torowych na niemieckich, piaszczystych „owalach” w Berlinie, Hamburgu oraz Hildesheim, gdzie w biegach pokazowych z powodzeniem popularyzował rasę Chart Polski. 

Mazur to bardzo oddany przyjaciel, wierny towarzysz rowerowych i konnych przejażdżek po kociewskich polnych drogach. Koński wątek z małymi przerwami  towarzyszy mu od chwili poczęcia szczeniąt z miotu M Husarska Szarża do dziś - Mazur z należnym respektem i ostrożnością, ale bez strachu biega przy koniach.

Mieszka w towarzystwie trzech innych chartów polskich i kota, a w wolne weekendy czasami dołącza do końskiego towarzystwa. Na swoim obejściu pokazuje typową dla chartów polskich skłonność do obrony terytorium. Potrafi postraszyć intruzów i niezapowiedzianych gości. W towarzystwie właściciela bardzo przyjazny do ludzi. Jak przystało na prawdziwego charta polskiego, w stosunku do suk bardzo kochliwy, w stosunku do samców zdecydowanie dominujący.

Więcej informacji na temat Mazura oraz coursingu na stronie hodowli Szpony Tradycji >


 
 

Hovawart Enormous Charme Madra

Hovawart Enormous Charme Madra

Suczka rasy Hovawart Enormous Charme Madra z hodowli Anny Pieczyńskiej, zdobyła tytuły Junior World Winner 2010 iBest Junior na World Dog Show - Herning 2010 oraz tytuł Najlepsze Szczenię Polski - Poznań 2009. Madra wygrała równieżKlubową Wystawę Molosów zdobywając tytuły Zwycięzcy Klubu oraz Rasy.

Domowa hodowla Hovawartów Enormous, której właścicielką jest Anna Pieczyńska należy do Klubu Hodowcy Husse, Madra była karmiona karmami Husse Valp i Husse Lamm&Ris.

Charme Madra, w domu Madra, urodziła się 15 lutego 2009 roku, w miocie było 6 szczeniąt: 4 chłopców i 2 dziewczynki. Maluchy były we wszystkich 3 umaszczeniach, pomimo tego, że rodzice byli blond i czarno podpalani. Kojarzenie było długo planowane. Mamą Madry jest Dottir, córka mojego niezapomnianego psa, jednego z najbardziej utytułowanych hovawartów Europy, niepokonanego przez wiele lat, Aggy-ego Oldtyra, zaś ojcem niemiecki wybitny reproduktor Gajus v.d. Koboldhütte, który dał wyśmienite potomstwo w Niemczech, zdrowe, dobre psychicznie i ładne, co jest rzadkością w rasie, by połączyć wszystkie te cechy. – mówi Anna Pieczyńska, właścicielka suczki.

Hovawart Enormous Charme Madra

Swoją karierę Madra rozpoczęła w klasie szczeniąt na Międzynarodowej Wystawie Psów w Poznaniu 2009, gdzie zostałaNajlepszym Szczenięciem. Kolejne wystawy w 2010 były już w klasie młodzieży, właściwie oprócz jednego przykrego incydentu na wystawie w Katowicach, Madra szła jak burza zawsze wygrywając klasę młodzieży i zostając Najlepszym Juniorem, a czasem i Zwycięzcą Rasy. Po trzech wygranych została Championem Polski Młodzieży. Kolejny start w klasie pośredniej, tuż po skończeniu 15 miesięcy dał jej kolejny tytuł Zwycięzcy Rasy. Zaplanowana już rok wcześniej Światowa Wystawa w Herning, okazała się bardzo szczęśliwa dla naszej hodowli, gdyż po raz kolejny moja suczka została Zwycięzca Świata Młodzieży i Najlepszym Juniorem (w Bratysławie 2009 Najlepszym Juniorem została także moja, koleżanka Madry - Enormous Brilliant Vegas). Na wystawę zgłoszono ponad 90 hovków, a Madra startowała w bardzo licznej klasie juniorek miała 11 konkurentek z różnych krajów, m.in.: Finlandia, Niemcy, Norwegia i Szwecja. Okazała się bezkonkurencyjna, swoim pięknym ruchem po wielu okrążeniach pokonała wszystkie konkurentki i otrzymała najważniejszy tytuł. – cieszy się Anna Pieczyńska –Kolejne starty w klasie dorosłej (pośredniej) były dla nas nie mniej szczęśliwe. Na Klubowej Wystawie Molosów w Warszawie we wrześniu 2010, Madra pokonała wszystkich dorosłych konkurentów i została Zwycięzcą Klubu i Rasy, zaś w końcowych porównaniach Best in Show, wywalczyła aż 3 miejsce! To wielka rzadkość dla naszej rasy i wielki zaszczyt. Kolejny wyjazd Madry był na Europejską Wystawę w Celje na Słowenii, gdzie Madra zarówno na Klubowej Wystawie, jak i Europejskiej, wygrała dwukrotnie jako jedyna z oceną doskonałą klasę pośrednią, dzięki czemu mogła otrzymać tytuł dorosłego Championa Słowenii! Na tejże wystawie podobnego zaszczytu dostąpił jej piękny brat Cherokee. Fajnie jest mieć udane rodzeństwo ;-)

Hovawart Enormous Charme Madra


Madra w domu to przymilna suczka, która zawsze stawia na swoim. Jest bardzo twardym psem, który zawsze idzie do przodu i sam podejmuje decyzje. W stadzie nie jest konfliktowa, jako najmłodsza zawsze się poddaje. Do ludzi jest zawsze wylewna w uczuciach i oczekuje długich pieszczot. W przerwie między wystawami właścicielka zabiera się do szkoleń posłuszeństwa. Bo należy być nie tylko pięknym, ale także i mądrym:-) – podsumowuje właścicielka.

Więcej informacji na temat Madry oraz Hovawartów znajdziecie na stronie hodowli Enormous >
Welsh Corgi Cardigan Fest Jarulinka

Welsh Corgi Cardigan Fest Jarulinka

Jarulinka zdobyła tytuły Junior World Winner 2009 oraz Best Junior w rasieWelsh Corgi Cardigan na Światowej Wystawie Psów Rasowych, która odbyła się w dniach 8-11 października 2009r. w Bratysławie, a także tytułyJunior Club Winner 2009 oraz Best Junior na Wystawie Klubowej Welsh Corgi, która towarzyszyła bratysławskiej „światówce”.

Hodowla Fest, której właścicielką jest Julita Rygier, to znana w Polsce hodowla rasy Welsh Corgi. Hodowla należy do Klubu Hodowcy Husse, Jarulinka była karmiona karmami Husse Valp i Husse Optimal.


Jarulinka, po domowemu Dzidzia, urodziła się wraz ze swoimi dwoma siostrami 10 września 2008. w hodowli Fest – mówi Julita Rygier – Był to dla mnie bardzo szczególny miot. Zaplanowane i przemyślane skojarzenie, które dawało inbred na wspaniałego psa, legendę ringów wystawowych w całej Europie: Multi Championa Beckrow Beg To Differ z duńskiej hodowli Blondie's.

Swoją karierę wystawową Dzidzia zaczęła w klasie szczeniąt na Międzynarodowej Wystawie Psów w Opolu. Pokonała tam inne szczenięta w rasie zostając Najlepszym Szczenięciem w Rasie i tym samym zakwalifikowała się na BIS Szczeniąt, wygrywając go i zostając Najlepszym Szczenięciem Wystawy! – W klasie szczeniąt Dzidzia "szalała" na wystawach, za każdym razem zostając najlepszym szczenięciem w rasie – wspomina hodowczyni – Zaliczaliśmy kolejne wystawy z doskonałymi wynikami, aż przyszedł czas na tą najważniejszą dla "corgimaniaków", a mianowicie: Klubową Wystawę Corgi w Pruszkowie, na którą zjeżdżają się liczne rzesze hodowców i miłośników corgi z kraju i z zagranicy a wraz z nimi mnóstwo cardiganów i pembroków. W tym roku było ich aż 158: 62 cardigany i 96 pembroków! Klasa młodzieży w suczkach była obsadzona naprawdę pięknymi suczkami. Dzidzia "prężyła" się jak mogła najlepiej i była bardzo skupiona, aż stało się - wygraliśmy, zostając: Młodzieżowym Zwycięzcą Klubu!

Po sukcesach na krajowym podwórku hodowczyni postanowiła spróbować sił zagranicą i pojechała na Światową Wystawę Psów Rasowych i Klubową Wystawę Corgi w Bratysławie (8-9 października 2009). Na wystawę zgłoszono 64 cardigany, a Dzidzia w bardzo licznej klasie juniorek miała 13 konkurentek, z różnych krajów, m.in.: Czechy, Polska, Dania, Finlandia, Rosja, Wielka Brytania,Niemcy, Włochy.

Welsh Corgi Cardigan Fest Jarulinka


Ocena suczek trwała bardzo długo, a emocje rosły z minuty na minutę. W końcu na ringu z 14 suczek sędzia zostawił 7, najlepszych wg niego i to one musiały się pokazać z jak najlepszej strony aby zdobyć miejsca lokatowe – mówi Julita Rygier – Sędzia oceniał i oglądał suczki na zmianę w ruchu i pozycji na "stój". Nasza Fest Jarulinka wpadła w oko sędziemu i to ona wywalczyła I miejsce! Ale to nie koniec emocji, ponieważ potem nastąpiło porównanie z najlepszym psem juniorem, który wygrał swoją klasę juniorską wśród samców. Tu także Dzidziunia nie zawiodła, pokonując i psa, tym samym dodając do swej licznej już kolekcji, tytułMłodzieżowego Zwycięzcy Świata!

W następnym dniu odbywała się Klubowa Wystawa Corgi. Dzidzia powtórzyła sukces z poprzedniego dnia, otrzymując tytuł: Młodzieżowego Zwycięzcy Klubu Słowacji.

Sezon wystawowy w 2009 roku Dzidzia wraz ze swoją właścicielką zakończyły na Międzynarodowej Wystawie w Poznaniu, gdzie suczka pokonała konkurentki ze swojej klasy, a następnie najlepszego psa z klasy młodzieży , zyskując tytuł: Młodzieżowego Zwycięzcy Polski.

Więcej informacji o Jarulince znajdziecie na stronie Hodowli Fest >

Scroll