Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Co należy wiedzieć o adopcji psa?

 Opieka Adopcja

Czworonożny członek rodziny potrafi przynieść wiele radości domownikom w każdym wieku. Popularną alternatywą dla kupowania psa z hodowli jest przygarnięcie zwierzaka ze schroniska. Chcesz adoptować psa, ale kompletnie nie wiesz, jak się za to zabrać? Zastanawiasz się, jak wygląda procedura adopcyjna psa? Sprawdź, jakie obowiązują zasady adopcji psa i przygotuj się na przybycie nowego członka rodziny. 

Przygotuj się przed wizytą w schronisku

Zanim zdecydujesz się na adopcję psa ze schroniska, przygotuj wszystkie niezbędne akcesoria, które musisz mieć ze sobą, gdy wybierzesz się do schroniska po swojego przyszłego pupila. Gdy odbierasz psa ze schroniska, musisz mieć ze sobą smycz dla zwierzaka, posłanie lub kojec do samochodu albo przynajmniej wszelki wpinane do pasów bezpieczeństwa w aucie. Przed wyjazdem w mieszkaniu przygotuj bezpieczne otoczenie dla psa, miski z wodą i jedzeniem i kilka zabawek do wyboru.

Adopcja psa - od czego zacząć?

Pierwszym krokiem w drodze do adopcji zwierzaka ze schroniska, jest wizyta w schronisku, by zapoznać się ze zwierzakami, które obecnie czekają na adopcję. Pracownicy bądź wolontariusze schroniska przeprowadzą z Tobą wywiad, w trakcie którego zbiorą niezbędne informacje do wybrania dla Ciebie najlepszego zwierzaka. Przy wyborze psa kluczową rolę pełnią warunki mieszkaniowe i dostępna dla psa przestrzeń, czy w domu mieszka już jakiś zwierzak, czy pies będzie miał dostęp do podwórka i Twoje doświadczenie w opiece nad zwierzętami. Jeśli jesteś początkującym opiekunem czworonogów, pracownicy schroniska raczej przestrzegą Cię przed adopcją psów schorowanych, wymagających ciągłej i specjalistycznej opieki.
Polecane produkty podczas wizyt w schronisku:

Sticks - bezzbożowe przysmaki dla psa ze skóry surowej

Patyczki do żucia ze skóry surowej, owinięte kurczakiem wypiekanym w piecu, dbają o higienę jamy ustnej.
dental_care
Ochrona uzębienia
grain_free
Bezzbożowy
Białko: 70.0%
Zawartość tłuszczu: 8.0%
Sprawdź

Husse Snacks - przysmaki szkoleniowe dla psów

Smakowite przysmaki z kurczakiem.
dental_care
Ochrona uzębienia
immune_system
System odpornościowy
Białko: 25.0%
Zawartość tłuszczu: 7.5%
Sprawdź

Jak wygląda adopcja psa ze schroniska?

W dniu adopcji zabierz ze sobą smycz, kojec lub posłanie, a w przypadku psów dużych i olbrzymich, klatkę do bagażnika. Ustal z pracownikami schroniska dzień, w którym przyjedziesz odebrać psiaka. Przed wydaniem psa do domu stałego lekarz weterynarii musi wykonać komplet badań, a jeśli pies jest w trakcie leczenia, do jego adopcji może dojść najwcześniej po zakończeniu leczenia.

Jak wygląda wizyta przedadopcyjna psa?

Coraz częściej w regulaminie adopcji schroniska pojawia się wizyta przedadopcyjna. Co to takiego i czy należy się jej bać? Wizyta przedadopcyjna pozwala wolontariuszom ocenić warunki mieszkalne, jakie możesz zaoferować zwierzakowi. Dodatkowo w trakcie takiej wizyty wolontariusz przeprowadzi z Tobą wywiad, opowie Ci więcej o psie, którego chcesz adoptować i czego możesz się spodziewać w trakcie pierwszego dnia zwierzaka w nowym otoczeniu.
Psy ze schroniska to najczęściej zwierzęta z historią. To psy, które mają już kilka lat, mogły żyć w ciężkich warunkach i mają już ukształtowany charakter. Pracownicy schroniska opowiedzą Ci wszystko o historii konkretnego psa - jak radzi sobie w kontaktach z innymi zwierzętami, czy na coś choruje itp.

Ile kosztuje adopcja psa?

Zastanawiasz się, ile kosztuje adopcja psa ze schroniska? Schroniska dla zwierząt, w przeciwieństwie do hodowli psów, nie zarabiają wiele na adopcjach psów, bo nie o to w tym wszystkim chodzi. Pracownicy i wolontariusze dokładają wszelkich starań, by znaleźć swoim podopiecznym odpowiednie domy stałe. Jeżeli chcesz wspomóc swoje schronisko, po adopcji pupila możesz przekazać na rzecz schroniska darowiznę w postaci suchej karmy dla psamokrej karmy dla psakarmy dla szczeniątkarmy dla psa seniora lub po prostu niezbędnego wyposażenia. Zanim jednak zdecydujesz się na zakup karmy dla schroniska, skonsultuj taki zamiar z pracownikiem albo wolontariuszem placówki - podpowie Ci, jaką karmę jedzą ich czworonożni podopieczni.

Inne polecane produkty:

Bestseller

SKAL miska dla psa spowalniająca jedzenie S

Wydłuż czas spożywania posiłku

44,00 zł

24,00 zł

78,00 zł

82,00 zł

Antistress - roślinny preparat uspokajający dla psa i kota

Skoncentrowana formuła roślinna

114,00 zł

Bestseller

Digest - karma sucha hipoalergiczna dla psów 2kg

Jagnięcina, łosoś, ryż

85,00 zł

Opus Ocean - karma sucha bezzbożowa dla psów aktywnych 2kg

Niska zawartość węglowodanów

109,00 zł

Bestseller

Valp Digest - karma sucha dla szczeniąt wrażliwych 7kg

Wrażliwy żołądek i jelita

215,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.