Karma dla kota - na co zwrócić uwagę przy jej wyborze?
Kiedy szukasz odpowiedniej karmy dla kotów, musisz wziąć pod uwagę wszystkie cechy swojego mruczka. Potrzeby każdego kota są zupełnie inne i w dużej mierze uzależnione od trybu życia, jaki wiedzie Twój pupil, poziomu jego aktywności oraz etapu życia. Nie istnieje uniwersalna karma dla kota, która będzie odpowiednia dla leniwego kota w podeszłym wieku i pełnego energii kociaka, który cały dzień szaleje i biega. Gdy wybierasz karmę dla swojego kota zwróć uwagę na każdy aspekt jego dnia i każdy szczegół, który sprawia, że Twój kot jest inny od wszystkich. Jeżeli nie wiesz, na jaką karmę się zdecydować, Twój lokalny dystrybutor Husse z radością pomoże Ci wybrać karmę, która będzie najlepsza dla Twojego kota. Możesz wesprzeć się też naszym narzędziem “Znajdź idealną karmę”. Husse to marka karmy dla kota, w której potrzeby czworonogów są zawsze na pierwszym miejscu. Poniżej znajdziesz wszystkie aspekty, które musisz wziąć pod uwagę, gdy wybierasz karmę dla kota.
Wiek kota
Najlepiej zacząć od wieku kota. To świetny punkt wyjścia, który bardzo pomoże Ci zawęzić spektrum produktów do wyboru. Karma dla kota dorosłego będzie znacznie różnić się składem od pożywienia dla małego kociaka. Kocięta potrzebują diety, która wspomoże ich zdrowy rozwój oraz wzrost, dlatego niezmiernie ważne jest podawanie właściwej formuły w pierwszym roku życia Twojego mruczka. Kaloryczność diety kota dorosłego jest natomiast wyższa od tej, przeznaczonej dla kotów starszych. Karma dla kota w podeszłym wieku nie musi zawierać w składzie tak dużo tłuszczu, który u mniej ruchliwego kota może z czasem odkładać się w formie nadmiarowych kilogramów. U starszego kota warto zdecydować się formułę o delikatnym składzie lub bezzbożową, która ma mniejsze szanse podrażnić wrażliwy układ pokarmowy starszego kota. Karma dla kota sucha musi być odpowiednio dobrana do wieku Twojego mruczka.
Poziom aktywności kota
Koty znane są z tego, że potrafią od 12 do 16 godzin poświęcić na drzemki lub wylegiwanie się. Natomiast to, jak koty spędzają czas, kiedy nie śpią potrafi drastycznie się różnić. W zależności od tego, jak Twój kot spędza swój czas wolny, jego dieta również powinna wyglądać nieco inaczej. Jeśli Twój mruczek uwielbia biegać musisz wybrać dla niego dietę o wyższej kaloryczności, aniżeli w przypadku kociego leniucha, który woli wylegiwać się w ciepłych miejscach w domu. Zbyt wysoka kaloryczność w diecie mniej aktywnego kota może prowadzić do odkładania się zbędnych kilogramów, a w perspektywie czasu do nadwagi a nawet otyłości. Dlatego zanim zdecydujesz się na jakąkolwiek karmę dla swojego kota, oceń jego poziom aktywności w ciągu dnia - to ułatwi Ci wybór diety, która zapewni mruczkowi świetne samopoczucie i dostarczy mu odpowiedni poziom dziennej energii.
Indywidualne potrzeby
Wiek i poziom aktywności to nie wszystko, na co należy zwrócić uwagę przy wyborze karmy dla kota. Jeżeli masz w domu futrzaka po zabiegu kastracji lub sterylizacji pamiętaj, że dieta takiego kota musi zawierać mniej tłuszczu, a więcej błonnika - dzięki temu zaspokoi apetyt na dłużej, bez przekraczania dziennego zapotrzebowania kota. Jeżeli masz w domu kota, u którego występują problemy lub choroby układu moczowego, wybierz karmę z dodatkiem żurawiny w składzie, która ma dobroczynny wpływ na drogi moczowe. Twój kot ma wrażliwy żołądek lub alergie pokarmowe? Postaw na delikatną, bezzbożową karmę na bazie jagnięciny. Karma dla kota sucha ma ogromny wpływ na zdrowie i samopoczucie Twojego czworonożnego przyjaciela. Dlatego niezmiernie istotne jest dobranie karmy, która jest dopasowana do indywidualnych potrzeb Twojego kota.
Czy sucha karma dla kota to dobry wybór?
Sucha karma dla kota to bardzo często kość niezgody pośród opiekunów kotów. Wielu właścicieli kotów uważa, że karma sucha dla kota to najgorszy pokarm, jaki można podać mruczkowi. Jest również całe grono wielbicieli suchego pokarmu dla kotów. Opiekunowie kotów od lat spierają się o to, czy karma dla kota sucha to dobry wybór dla mruczka. Koty żyjące dziko w naturze są przyzwyczajone do pozyskiwania płynów głównie ze swoich posiłków. Dlatego sucha karma dla kota u domowego milusińskiego, który nie jest przekonany do picia wody z miski, to ryzyko niewłaściwego poziomu nawodnienia organizmu. Kiedy decydujesz się na dietę opartą o suchą karmę upewnij się, że Twój mruczek przyjmuje w ciągu dnia odpowiednią ilość płynów. Pamiętaj, że do suchej karmy dla kotów możesz dodać mokre przekąski, które nie tylko poprawią jej smakowitość, ale również pomogą zadbać o właściwe nawodnienie organizmu Twojego kota. Karma sucha dla kota to jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań dostępnych na rynku. Jeżeli masz duże grono kotów, nad którym sprawujesz opiekę, karma sucha dostarczy mruczkom odpowiedni poziom dziennej energii w mniejszej porcji, niż karma mokra. Dodatkowo, dzięki stosowaniu suchej karmy możesz dbać też o higienę jamy ustnej kota. Chrupka struktura krokietów karmy wspomaga mechaniczne czyszczenie zębów, co może okazać się niesamowicie pomocne w przypadku mruczka, który nie przepada za myciem zębów. Masz w domu kota, który lubi wybrzydzać? Sucha karma dla kota nie psuje się w misce tak szybko, jak mokra, o wiele łatwiej jest ją też przechowywać. Karma sucha dla kota jest wygodniejsza również w przypadku odmierzania porcji.
Zalety suchej karmy dla kotów Exclusive
Sucha karma dla kotów Exclusive powstaje wyłącznie z najwyższej jakości naturalnych składników o doskonałej strawności. Formuły o wysokiej zawartości białka zwierzęcego zostały wzbogacone tauryną, która wspiera zdrowy wzrok i serce. W naszej suchej karmie dla kotów znajdziesz wszystkie niezbędne aminokwasy, których koci organizm potrzebuje do zdrowego funkcjonowania. Sucha karma dla kotów z serii Exclusive jest bogata w fruktooligosacharydy, które zapewniają właściwą florę bakteryjną w jelicie. Formuły Exclusive zawierają naturalne antyoksydanty, komplet witamin A, E i D, oraz kwasy tłuszczowe Omega-3, które przeciwdziałają stanom zapalnym. Potrzeby żywieniowe kota to kwestia indywidualna, dlatego w ofercie Husse znajdziesz diety opracowane z myślą o kotach w każdym wieku, rozmaitych preferencjach lub dolegliwościach. Jeśli wprowadzasz do diety kota nową karmę pamiętaj, by robić to stopniowo. Mieszaj nową karmę z dotychczasowym pożywieniem kota i stopniowo zwiększaj zawartość nowej karmy w mieszance. Dzięki temu układ pokarmowy Twojego kota będzie miał czas na dostosowanie się do nowego składu pokarmu i unikniesz rozmaitych problemów trawiennych.
Szwedzka jakość dla Twojego pupila