Kup nowe musy (Adult, Sterilised, Hypoallergenic) lub mięsne kawałki (Hairball Control, Mobility, Urinary) dla kotów, wpisz kod KocieLato2024 i odbierz 50% rabatu na 2 kg worek dowolnej karmy suchej dla kotów.

Jak wyciągnąć kleszcza psu? Dowiedz się jak zrobić to w bezpieczny sposób

Zdrowie Kleszcze

Maj i czerwiec to okres wzmożonej aktywności kleszczy. Dlatego też, jeśli wybierasz się z psem na spacery do lasu, parku czy na łąkę, zawsze sprawdź skórę i sierść swojego pupila, czy przypadkiem nie ukrył się w niej jakiś kleszcz. Jeżeli pajęczak wgryzł się w skórę psa, należy jak najszybciej go usunąć. Dowiedz się, jak wyciągnąć kleszcza u psa. 

Jak znaleźć kleszcza u psa?

W sezonie wzmożonej aktywności kleszczy po każdym spacerze dokładnie wyczesz swojego psa. Podczas czesania pupila dokładnie przyglądaj się skórze i wypatruj pasożytów. Początkowo kleszcze są naprawdę małe, rozmiarem przypominają ziarenko sezamu. Nie spodziewaj się, że kleszcz będzie bardzo widoczny na skórze lub w sierści Twojego pupila. Zarówno biały kleszcz u psa jak i czerwony kleszcz u psa to mit - kleszcze są zwykle brunatne, przez co tym trudniej znaleźć je pośród sierści psów. Szczególną uwagę zwróć na ciemne i wilgotne miejsca na ciele psa, bowiem te kleszcze lubią najbardziej. Dokładnie obejrzyj pachwiny, okolice pyska, oczu i uszu, a także skórę pod obrożą oraz ogonem. Jeśli pies nosi szelki, dokładnie sprawdź cały obszar skóry, który jest nimi zakryty podczas spaceru. Kleszcze u psa mogą znajdować się nawet na psich powiekach, na nie też zwróć uwagę. Jeśli nie stosujesz u swojego psa środków przeciw kleszczom, w maju i czerwcu nawet po jednym spacerze możesz znaleźć u swojego psa kilka czy nawet kilkanaście pajęczaków. 
 Zdecydowanie najlepiej będzie jednak odpowiednio zabezpieczyć psa przed kleszczami.

Nie stresuj się!

Drżące ręce i niepewność w żaden sposób nie pomogą Ci w prawidłowym usunięciu kleszcza u pupila. Zanim przystąpisz do zabiegu, szczególnie jeśli robisz to pierwszy raz, weź kilka głębokich oddechów, żeby się uspokoić. Dokończ bez pośpiechu lekturę naszego poradnika, jeżeli planujesz samodzielnie usunąć psiakowi kleszcza. I nie martw się, zabieg jest bezbolesny dla Twojego czworonożnego przyjaciela. 

Jak wyciągnąć kleszcza psu - najważniejsze zasady 

Kiedy znajdziesz u swojego psa kleszcza, nie zwlekaj zbyt długo z usunięciem pasożyta. Jeżeli nie wiesz, jak wyciągnąć psu kleszcza i obawiasz się, że możesz to zrobić nieprawidłowo, udaj się z pupilem do weterynarza, który wyciągnie kleszcza i od razu zaoferuje Ci środek, którym zabezpieczysz swojego czworonożnego przyjaciela. Usuwanie kleszcza u psa nie jest jednak zabiegiem skomplikowanym, wymaga jedynie odrobiny precyzji oraz pewnej ręki. Jeżeli usuwasz psu pasożyta samodzielnie zrób to ostrożnie i dokładnie. Przede wszystkim nie panikuj, najpierw sprawdź, jak wyciągnąć kleszcza psu i dopiero przejdź do wykonania zabiegu. Ważne, by nie urwać głowy stawonoga, tylko wyciągnąć kleszcza w całości. Wyciąganie kleszcza u psa jest znacznie łatwiejsze z odpowiednią pęsetą, która pozwoli Ci złapać pasożyta przy samej skórze psa.
Kosmetyki polecane dla psów:

Szampon dla psów bez parabenów i barwników

Szampon dla psów z olejem kokosowym.
natural_composition
Naturalny skład
healthy_shiny_coat
Zdrowa, lśniąca sierść
Sprawdź

Suchy szampon dla psa i kota bez parabenów i barwników

Szampon bez spłukiwania dla psów i kotów.
natural_composition
Naturalny skład
healthy_shiny_coat
Zdrowa, lśniąca sierść
Sprawdź

Jak wyciągnąć kleszcza u psa - odpowiednia technika

Są dwie najpopularniejsze metody, jak wyjąć kleszcza psu. Niektórzy właściciele czworonogów preferują wyciągać pasożyta jednostajnym ruchem ku górze. Jednak w ten sposób, szczególnie jeśli pierwszy raz usuwasz kleszcza, łatwo pasożyta urwać. Zawsze trzeba kleszcza usunąć w całości - pozostawione pod skórą części ciała kleszcza, a w szczególności jego głowa, mogą doprowadzić do rozwinięcia się stanu zapalnego lub zakażenia. Drugim sposobem, jak usunąć kleszcza psu jest wykręcanie pasożyta zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Rób to energicznie, ale zwróć uwagę, żeby nie wyrywać pasożyta. Niezależnie, którą metodę usuwania kleszcza stosujesz, nie ściskaj pasożyta zbyt mocno pęsetą. Nigdy też nie dotykaj kleszcza palcami, nie zgniataj go, nie smaruj rozmaitymi preparatami lub alkoholem. Brak ostrożności w usuwaniu kleszcza to ryzyko, że pasożyt zacznie zwracać treść żołądkową do krwioobiegu psa, tym samym przekazując pupilowi wszelkie choroby, których jest nosicielem. Po usunięciu kleszcza ze skóry psa, zdezynfekuj miejsce wkłucia, a samego pasożyta spal lub spuść w toalecie. Pod żadnym pozorem nie zgniataj kleszcza, bo rozsiewasz wtedy rozmaite zarazki. Kiedy już wiesz, jak usunąć kleszcza u psa, możesz zrobić to spokojnie w zaciszu własnego domu.

Przepis na idealne usunięcie kleszcza u psa: 

1. Przygotuj pęsetę oraz środek do dezynfekcji. 
2. Chwyć pasożyta pęsetą, nie ściskaj za mocno. 
3. Wykręcaj kleszcza zgodnie z ruchem wskazówek zegara. 
4. Nie dotykaj usuniętego pasożyta palcami ani go nie zgniataj. 
5. Kleszcza spuść w toalecie lub spal. 
6. Miejsce ugryzienia u psa zdezynfekuj. 
7. Pupila nagródź przysmakiem. 

Wyciąganie kleszcza u psa - czy to takie trudne?

Usuwanie kleszcza u psa to rutynowy zabieg, który nie powinien sprawiać większych trudności, nawet jeśli robisz to dopiero pierwszy raz. Ważne, by zachować spokój i nie wyciągać kleszcza w pośpiechu lub zbyt gwałtownie. Pamiętaj, że nawet jeśli po wyciągnięciu kleszcza w skórze Twojego pupila zostanie jego żądło lub aparat gębowy, nie ma powodów do paniki. O ile pod skórą pupila nie zostaje cała głowa pasożyta, możesz spokojnie zdezynfekować to miejsce i aparat gębowy bądź żądło pajęczaka zostawić pod skórą. W ciągu kilku dni organizm Twojego psa pozbędzie się ciała obcego w naturalny sposób. Każdy zabieg bywa stresujący dla psów i dlatego warto mieć w zanadrzu suchą karmę dla psa, suchą karmę dla psa seniora lub nawet ulubioną mokrą karmę dla psa - w ten sposób możemy błyskawicznie poprawić nastrój pupila. 
Czasem usunięcie kleszcza sprawia problemy i pasożyt nie zostanie usunięty całkowicie - o tym, co zrobić w takiej sytuacji przeczytacie w naszym poradniku usuwania urwanego kleszcza.

Inne produkty polecane dla psów:

26,00 zł

34,00 zł

57,00 zł

Tass Plus - balsam pielęgnacyjny do łap 40 ml

Z dodatkiem wosku pszczelego

40,00 zł

Kliker - dźwiękowy sygnalizator dla psa

Potwierdzaj dobre zachowanie

17,00 zł

63,00 zł

78,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.