Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Dziecko i pies - jak przygotować psa na pojawienie się niemowlęcia?

Opieka Niemowlę i pies

Dziecko i pies mogą stać się nierozłącznymi  i najlepszymi przyjaciółmi. Pies może być towarzyszem zabaw, wiernym przyjacielem, fanem i obrońcą dziecka. Nawet noworodek i pies mogą stworzyć zgrany i przyjazny duet. Jednak, aby to się stało, należy odpowiednio przygotować psa na ten moment. To dla niego duża zmiana, a twoim zadaniem jest zadbać o to, aby pies nie odebrał tego negatywnie i nie poczuł się zaniedbany.

Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka?

Wprowadzenie dziecka do domu z psem to ważne wydarzenie, które wymaga odpowiedniego przygotowania i ostrożności. Przygotowanie psa na pojawienie się niemowlęcia to proces, który warto rozpocząć na długo przed porodem. Pies powinien mieć czas na adaptację do zmian w domu i nauczenie się nowych zasad. Warto wprowadzić stopniowo nowe dźwięki, zapachy i przedmioty związane z dzieckiem, takie jak zabawki, ubranka czy pieluchy. Dzięki temu pies będzie miał czas na adaptację i zaakceptowanie nowych bodźców. Masz w domu i psa i kota? Zobacz, jak zadbać o to, żeby dziecko i kot dobrze ze sobą żyły. 

Poświęć psu czas

Jak przygotować psa na pojawienie się dziecka, żeby zwierzak nie odczuł stresu, a dziecko było w pełni bezpieczne? Przygotowanie psa na pojawienie się dziecka to ważny proces, który wymaga czasu i uwagi ze strony właścicieli. Przed pojawieniem się dziecka, warto nauczyć psa nowych zasad, takich jak szacunek dla przestrzeni dziecka i jego zabawek. Pies powinien nauczyć się, że nie może wchodzić na łóżeczko czy wózek dziecinny, a także że musi być ostrożny w swoich ruchach w pobliżu dziecka. Przed pojawieniem się dziecka, warto przyzwyczaić psa do nowych zapachów i dźwięków, takich jak pieluchy, zabawki czy łóżeczko. Płacz dziecka może być kolejnym, stresującym bodźcem. Zanim dziecko pojawi się w domu, możesz odtwarzać psu nagrania płaczu dziecka i w ten sposób stopniowo przyzwyczajać go do nowych odgłosów w domu.

Nie pozwól psu być zazdrosnym!

Pojawienie się nowego członka rodziny w domu może być szczególnie trudne dla psich jedynaków. Jeżeli Twój pupil jest przyzwyczajony do posiadania Twojej niepodzielnej uwagi, musisz naprawdę postarać się, żeby psiak nie był zazdrosny o dziecko. Zazdrosny pies a noworodek to sytuacja wyjątkowo stresująca dla ludzi i psa, dlatego za wszelką cenę warto jej uniknąć. Pies może odczuwać zazdrość wobec noworodka, ponieważ dziecko zajmuje więcej czasu i uwagi jego opiekunów, a także wprowadza znaczne zmiany w harmonogramie domowym. Nigdy nie zapominaj o psiej przyjemności - spacerze. Sprawdź, jak powinien wyglądać idealny spacer z psem

Jak wprowadzić dziecko do domu z psem?

Kiedy nowy członek rodziny przyjdzie na świat, przed przyprowadzeniem dziecka do domu warto zabrać psa na długi, pełen atrakcji spacer. Po powrocie ze szpitala najpierw przywitajcie się z psem sami, żeby trochę go uspokoić po Waszej nieobecności. Następnie, po wcześniejszym procesie oswajania psa z nowymi zapachami, pozwól pupilowi na zapoznanie z nowym członkiem rodziny. Nie zmuszaj go do kontaktu, jeśli nie będzie zainteresowany maluchem. Koniecznie głaszcz psa i nagradzaj za dobre zachowanie w towarzystwie dziecka jego ulubionymi przysmakami dla psa.

Pies i niemowlę w domu = nowy harmonogram

Psy przywiązują się do swojej wypracowanej rutyny. Powtarzalność czynności każdego dnia to ogromna część psiego poczucia bezpieczeństwa, dlatego każde zmiany, o ile to możliwe, należy wprowadzać stopniowo. Zadbaj o to, by pory psich posiłków pozostały niezmienne, to ułatwi psu oswojenie się z pozostałymi nowościami. Podawaj pupilowi jego ulubioną suchą karmę dla psa lub mokrą karmę dla psa o stałej godzinie. Zacznij zabierać pociechę na spacery z psem, by mógł oswoić się z nowym towarzyszem wypraw. Pozwól też pupilowi uczestniczyć w karmieniu dziecka czy usypianiu go - pies może siedzieć wtedy obok Ciebie i dokładnie obserwować, co robisz.
Miejsce dla psiaka w domu:

Paus - miękkie legowisko dla zwierząt

Miękkie i przytulne legowisko dla zwierząt z najwyższej jakości materiałów. Dostępne w trzech rozmiarach dopasowanych do różnych wielkości zwierząt.
easy_to_clean
Łatwe w czyszczeniu
3_sizes
3 rozmiary
Sprawdź

Kocyk polarowy Husse dla psa lub kota

Ciepły i miły w dotyku kocyk Husse z polaru.
easy_to_clean
Łatwe w czyszczeniu
2_sizes
2 rozmiary
Sprawdź

Pamiętaj o aktywności fizycznej!

Gdy w domu pojawia się dziecko, wszystko wywraca się do góry nogami. Jeśli masz w domu psa, nie możesz sobie jednak pozwolić na zaniedbanie zwierzaka. Każdego dnia pies potrzebuje aktywności fizycznej, aby pozbyć się nadmiaru energii i stresu. Spacer to nie tylko czas, kiedy pies załatwia swoje potrzeby fizjologiczne. To czas spędzony z Tobą, okazja do zabawy i węszenia oraz istotny element procesu wyciszania psa. Twoje dziecko również może uczestniczyć w tych spacerach. Szczególnie, gdy trochę podrośnie, doceni aktywność fizyczną i czas spędzony na świeżym powietrzu. Zobacz, jak nauczyć psa chodzić na luźnej smyczy, by spacer był jeszcze większą przyjemnością.

Jaka może być reakcja psa na noworodka?

Każdy czworonóg jest inny i trudno przewidzieć, jaka może być reakcja psa na noworodka. Dużo zależy od czynników, takich jak wiek psa, jego temperament, doświadczenia z dziećmi oraz sposób, w jaki został przygotowany na pojawienie się dziecka w domu. Są też pewne rasy, które uchodzą za najbardziej przyjazne psy do domu z dziećmi. Niektóre psy mogą być bardzo zainteresowane noworodkiem i chętnie obserwować go z bliska, podczas gdy inne mogą być bardziej nieufne i zaniepokojone. Ważne, żeby zawsze dokładnie obserwować zachowanie psa i reagować na wysyłane przez zwierzaka sygnały.
Jeśli reakcja psa na noworodka jest całkowicie pozytywna, możesz śmiało pozwolić mu na towarzystwo podczas kąpieli, usypiania czy karmienia. Nie ma potrzeby obawiać się bliższych kontaktów psa z dzieckiem, o ile robimy to rozważnie i ostrożnie. Jeśli pies poliże buzię czy rączkę dziecka, nie musisz karcić za to zwierzaka. Oczywiście w pierwszych tygodniach lepiej unikać takich kontaktów. Nigdy nie pozostawiajcie psa sam na sam z niemowlakiem, nawet jeśli ma przyjacielskie i łagodne usposobienie. Jeśli natomiast pies zacznie wykazywać agresywne zachowania lub będzie smutny, warto skonsultować się z behawiorystą.

Noworodek i pies zawsze pod nadzorem!

Dziecko i pies powinny być zawsze pod nadzorem dorosłych. Należy unikać sytuacji, w których pies może zranić dziecko, np. gdy dziecko ciągnie za ogon psa lub próbuje zabrać mu jego karmę dla psa. Warto także zabezpieczyć meble, na których pies może skakać, aby nie przewróciły się na dziecko. Raczkujące dziecko i pies to kolejna sytuacja, która wymaga szczególnej uwagi i nadzoru ze strony rodziców. Pies może być zainteresowany dzieckiem i chętnie obserwować jego ruchy, a nawet odczuwać chęć zabawy z dzieckiem. Niestety w wielu przypadkach, szczególnie gdy w grę wchodzi zabawa, psy nie zdają sobie sprawy ze swojej siły i mogą przypadkowo zranić dziecko. W przypadku raczkującego dziecka, warto nauczyć psa, jak delikatnie obchodzić się z dzieckiem i szanować jego przestrzeń. Raczkujące dziecko i pies nigdy nie powinny pozostać bez nadzoru! Pies powinien nauczyć się, że nie może przeszkadzać dziecku w zabawie i że musi być ostrożny w swoich ruchach. Warto także nauczyć psa, jak reagować w przypadku, gdy dziecko zacznie płakać lub krzyczeć.

Pies potrzebuje swojego miejsca

Jedna rzecz, która nie powinna się zmienić, kiedy dziecko pojawia się w domu, to własne miejsce psa. Pies musi mieć swój własny zakątek, gdzie będzie mógł odpocząć i schować się przed hałasem i zgiełkiem związanym z obecnością dziecka. Może to być oddzielne pomieszczenie, legowisko dla psakocyk dla psa czy specjalny kojec. Pociecha nie powinna mieć do niego dostępu i od samego początku ucz dziecko, żeby szanować przestrzeń psa i nie przeszkadzać mu, gdy śpi lub chce odpocząć.

Dziecko i pies muszą potrafić się ze sobą obchodzić!

Gdy w domu pojawia się nowy członek rodziny, nie tylko pies musi nauczyć się, jak zachowywać się w towarzystwie dziecka. Od pierwszych dni musisz uczyć dziecko, jak prawidłowo obchodzić się z psem. Dziecko powinno nauczyć się, jak delikatnie traktować psa i szanować jego przestrzeń. Warto także nauczyć dziecko, jak reagować w przypadku, gdy pies zacznie szczekać lub zachowywać się agresywnie.

Pies i niemowlę w domu - porządek przede wszystkim!

Żeby noworodek i pies mogły wchodzić ze sobą w bezpieczne interakcje, konieczna jest dbałość o higienę. Czystość jest kluczowa dla bezpieczeństwa dziecka i psa. Pies powinien być regularnie kąpany i czyszczony, aby uniknąć przeniesienia bakterii czy pasożytów na dziecko. Koniecznie czyść łapy psa po każdym spacerze i zadbaj o higienę jamy ustnej. Stosuj proszek do pielęgnacji zębów dla psów, by zapobiegać nieprzyjemnym zapachom. Regularnie myj miski dla psa i zabawki dla psa, szczególnie jeśli dziecko ma do nich dostęp.

Dziecko i pies - przyjaźń na długie lata

Dziecko i pies to piękna relacja, która może przynieść wiele radości i korzyści dla obu stron. Jednakże, wprowadzenie nowego członka rodziny, zwłaszcza niemowlęcia, może być dla psa stresujące i wymaga czasu, aby się do tego przyzwyczaić. Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu, stworzeniu bezpiecznej przestrzeni dla psa i uczeniu go szacunku dla dziecka, można stworzyć harmonijną atmosferę w domu. Pamiętaj, że każdy pies jest inny i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego ważne jest, aby obserwować swojego psa i dostosowywać się do jego potrzeb, aby stworzyć harmonijną atmosferę w domu.

Other products that will help your dog lose weight:

Bestseller

Digest - karma sucha hipoalergiczna dla psów 2kg

Jagnięcina, łosoś, ryż

85,00 zł

94,00 zł

Bestseller

Valp Digest - karma sucha dla szczeniąt wrażliwych 7kg

Wrażliwy żołądek i jelita

215,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.