Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Pies dla dziecka? Najbardziej przyjazne psy do domu z dziećmi

Opieka Dziecko i pies

Futrzasty przyjaciel to największe marzenie niejednego dziecka. Z punktu widzenia psychologii towarzystwo psa w dzieciństwie ma same zalety - dobrze wpływa na rozwój intelektualny, społeczny, a przede wszystkim emocjonalny dzieci. Jednak zanim nowy, czworonożny członek rodziny pojawi się w domu, warto sprawdzić jaki pies dla dzieci będzie najbardziej odpowiedni.

Kiedy powinien pojawić się pies dla dziecka?

Moment, w którym pies pojawia się w domu musi być dobrze przemyślany. Najważniejsze jest to, czy dziecko jest gotowe na odpowiedzialność za opiekę nad psem. Dziecko powinno być na tyle dojrzałe, aby zrozumieć, jak ważne jest zapewnienie psu odpowiedniej opieki, a także zdolne do wywiązywania się z codziennych obowiązków związanych z opieką nad pupilem. Ważne, by cała rodzina miała stabilną sytuację, aby móc zapewnić odpowiednie warunki życia dla psa. Wstrzymaj się z zakupem lub adopcją pupila, gdy jesteście tuż po przeprowadzce, lub dopiero pojawiło się w domu dziecko.

Decyzja musi być przemyślana!

Bez względu na to, czy decydujesz się na psa ze schroniska, czy planujesz kupić psiaka z hodowli, decyzja musi być naprawdę dobrze przemyślana. Pies dla rodziny z dziećmi musi cechować się spokojem, cierpliwością i brakiem agresji. Jeśli ma być to pies z hodowli, warto sprawdzić, które rasy uchodzą za najłagodniejsze psy dla dziecka. W przypadku psiaka ze schroniska konieczne będą długie rozmowy z wolontariuszami, którzy podpowiedzą, jaki piesek dogada się z dziećmi. Oczywiście w przypadku adopcji, zanim pies do domu z dziećmi w ogóle trafi nie obejdzie się bez wizyty zapoznawczej jeszcze przed planowaną adopcją. Pamiętaj też, że dzieci często “kupują” psiaka oczami. Dobrze wytłumacz swojemu dziecku, że charakter psa jest ogromnie ważny, a opieka nad pięknym shih tzu będzie wymagała wiele pracy i długich godzin spędzonych ze szczotką dla psa w dłoniach. Odpowiedzialność w momencie, gdy ma zostać wybrany pies dla dzieci to klucz do zapewnienia bezpiecznej i szczęśliwej przyszłości dla psa i całej rodziny.

Zastanów się, czy masz czas

Choć to Twoja pociecha prosi o psiaka, zastanów się, czy to Ty masz czas i zasoby, aby zajmować się psem. Owszem, pies dla dzieci to ogromna radość, często jednak pociechy zapominają o tym, ile obowiązków niesie za sobą przygarnięcie psiaka pod dach. Pies potrzebuje codziennej opieki, w tym regularnego karmienia, pielęgnacji, ćwiczeń, zabawy, a przede wszystkim regularnych spacerów. Nie zapominaj też o zaplanowanych wizytach u weterynarza. Upewnij się, że jesteś w stanie zaoferować psu odpowiednią opiekę, gdy Twoje dziecko będzie zajęte szkolnymi obowiązkami, lub nie będzie miało ochoty wyprowadzić psa w ulewę lub siarczysty mróz. W swoich kalkulacjach weź też pod uwagę wyjazdy na wakacje - czy pies pojedzie wtedy z Wami, czy może trzeba będzie zapewnić mu opiekę na czas wyjazdu?

Jaki powinien być pies do domu z dziećmi?

Nie każdy pies odnajdzie się w towarzystwie dzieci, dlatego tak ważnym jest, by uczulić pociechę, że wygląd psiaka to nie wszystko. Pies do domu z dziećmi powinien być przyjazny, cierpliwy i łagodny. Pies dla rodziny z dziećmi musi być dobrze socjalizowany i wychowany, co pomoże mu lepiej radzić sobie w obecności dzieci. Nigdy nie zapominaj, że nawet najbardziej przyjazny pies dla dzieci może zareagować agresywnie, jeśli zostanie niewłaściwie traktowany lub jeśli czuje się zagrożony. Zanim pies pojawi się w domu naucz dzieci jak postępować z psem i że nie powinny przesadzać z siłą lub natarczywością. Przeczytaj, jak zadbać o to, żeby dziecko i pies się ze sobą dogadywały. 

Czy mały pies dla dzieci to najlepsze rozwiązanie?

Mogłoby się wydawać, że mały pies dla dzieci to najlepszy wybór. Niestety najmniejszy wcale nie oznacza najbardziej przyjazny pies dla dzieci. Przede wszystkim, nie każda mała rasa psiaka będzie cierpliwa, łagodna i przyjazna w stosunku do dzieci. Część małych ras psów wykazuje agresję, niezależność i upartość, które mogą nie sprawdzić się w towarzystwie dzieci. Małe rasy psów są często bardziej podatne na urazy niż większe psiaki. Dlatego ważne jest, aby wybierać psy, które są na tyle wytrzymałe, aby nie ucierpiały w wyniku zabawy z dziećmi. Pamiętaj też, że jeśli Twoja pociecha bardzo chce zwierzaka, dziecko i kot również mogą znaleźć ze sobą wspólny język. 
Przysmaki dla psów od Husse:

Kex L - chrupiące przysmaki dla psa

Chrupiące ciasteczka wzbogacone witaminami oraz wapniem.
dental_care
Ochrona uzębienia
immune_system
System odpornościowy
Białko: 10.0%
Zawartość tłuszczu: 6.0%
Sprawdź

Tandrep Plus - przysmaki dentystyczne z antyoksydantami

Wysoko strawne przysmaki dentystyczne z dodatkiem antyoksydantów.
dental_care
Ochrona uzębienia
wheat_gluten_free
Bezglutenowy/bezzbożowy
Białko: 3.98%
Zawartość tłuszczu: 0.4%
Sprawdź

Jaki pies dla dzieci będzie najlepszy?

Wybór psa dla dziecka to poważna decyzja, którą należy dokładnie przemyśleć. Wybierz rasę psa, która jest przyjazna dla dzieci. Niektóre rasy psów są bardziej skłonne do interakcji z dziećmi i są mniej agresywne niż inne. Znajomość charakterystyki danej rasy, jej temperamentu, potrzeb i zachowań to kluczowe kwestie. Nie bój nic, na blogu opisaliśmy już 80 psich ras, więc bez trudu znajdziesz pośród nich najlepsze psy dla dzieci i swojego idealnego kandydata na rodzinnego psiaka.

Najlepsze psy dla dzieci - rasy

Wybór odpowiedniej rasy psa dla pociechy wcale nie jest łatwy. Pewne rasy słyną ze swojej towarzyskiej natury i anielskiej cierpliwości, jednak te cechy można spotkać również w innych psach. Ostateczny wybór, jaki pies dla dzieci będzie najlepszy zależy od wielu czynników, takich jak wiek dziecka, styl życia rodziny i preferencje rasy psa. Zebraliśmy jednak kilka ras psów, które zwykle są uważane za najłagodniejsze psy dla dziecka. 
Golden Retriever to rasa psów o bardzo łagodnym i cierpliwym usposobieniu. To bardzo ufne, delikatne i przyjacielskie psiaki. Uwielbiają zabawę i cieszą się w towarzystwie dzieci.
Labrador Retriever, podobnie jak Golden Retriever, to pies znany ze swojego przyjaznego usposobienia i łagodnego charakteru. Są to inteligentne psy, które szybko uczą się nowych rzeczy.
Berneński pies pasterski to wyjątkowo spokojny, opanowany i przyjazny pies dla dziecka. Psy tej rasy wobec dzieci są niezwykle wyrozumiałe, opiekuńcze i łagodne. Nie mają skłonności do agresji. To wyjątkowo czułe i serdeczne psiaki. 
Beagle to rasa psów o wesołym i energicznym usposobieniu, co sprawia, że są świetnymi towarzyszami zabawy dla dzieci. Są także inteligentne i łatwe w szkoleniu.
Bulldog angielski mimo swojego wyglądu, to pies o miękkim sercu i przyjaznym usposobieniu. Te czworonogi uwielbiają towarzystwo dzieci i świetnie nadają się do życia w domu.
Bichon frise to czworonóg wyjątkowo czuły, co czyni z niego doskonałego przyjaciela dla dziecka. Są skore do zabawy, lubią być przytulane i głaskane i nigdy nie mają dość pieszczot. W przypadku tak małych psiaków, jak bichony warto przypilnować jednak mniejsze pociechy, które mogą zrobić pieskowi krzywdę.
Sznaucer miniaturowy to inteligentny psiak o łagodnym charakterze i chęci do nauki. To zwierzaki zwykle przyjazne dla dzieci i bardzo lojalne wobec swoich właścicieli.
Bez względu na to, czy wybrany zostanie mały pies dla dzieci, czy większy zwierzak, zawsze nadzoruj dziecko i psa podczas zabawy. Nawet psy, które lubią dzieci mogą nieumyślnie zrobić dziecku krzywdę (szczególnie większe zwierzaki).

Czy pies dla dziecka z autyzmem to dobry pomysł?

W latach 60. XX wieku amerykański psycholog dziecięcy Borys Levision dokonał przełomowego odkrycia. Z jego badań wynika, że dzieci autystyczne, które mają problem z nawiązaniem kontaktu z rówieśnikami lub dorosłymi, z większą łatwością nawiązują więź ze swoimi psami. Dogoterapia pomaga dzieciom autystycznym łatwiej nawiązywać kontakty z otoczeniem oraz panować nad agresją. Obecność psa działa kojąco, dzięki czemu dziecko nie odczuwa aż tak silnego stresu podczas kontaktów z innymi ludźmi.

Pies to nie zabawka!

Zanim w ogóle czworonóg przekroczy próg Waszego domu, Twoja pociecha musi zrozumieć, że pies nie jest zabawką, tylko żywym stworzeniem.  Każdy piesek ma swoje potrzeby i uczucia, które trzeba wziąć pod uwagę. Dziecko nie może traktować pupila, jak zabawki i odłożyć zwierzaka na półkę, gdy się nim znudzi. Sprawowanie opieki nad psem lub kotem to ogromna odpowiedzialność, na którą Twoje dziecko musi być gotowe. 

Other products that will help your dog lose weight:

Bestseller

Digest - karma sucha hipoalergiczna dla psów 2kg

Jagnięcina, łosoś, ryż

85,00 zł

94,00 zł

Bestseller

Valp Digest - karma sucha dla szczeniąt wrażliwych 7kg

Wrażliwy żołądek i jelita

215,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.