Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Sznaucer miniaturowy

Potrafi być bardzo hałaśliwy

Jak sama nazwa rasy wskazuje, sznaucer miniaturowy to mniejsza wersja sznaucera średniego. Krzaczasta broda i brwi wyróżniają psa na tle innych czworonogów, a jego hałaśliwość sprawia, że nie sposób go nie zauważyć. 

icon

Region/kraj pochodzenia:

Niemcy
icon

Klasyfikacja FCI:

Grupa II, sekcja 1.2
icon

Charakter:

inteligentny, nieustraszony, uważny, posłuszny, energiczny
icon

Umaszczenie:

czarne, białe, pieprz i sól, czarno-srebrzyste
icon

Waga:

Suka: 5,4–9,1 kg, pies: 5,4–9,1 kg
icon

Wzrost:

Suka: 30–36 cm, pies: 30–36 cm
icon

Długość życia:

od 12 do 15 lat

Szczenięta rasy sznaucer miniaturowy

Nauka i ćwiczenia to dla sznaucera miniaturowego ogromna przyjemność. Ważne jednak, by były urozmaicone, najlepiej połączone z zabawkami dla psa i w krótszych sesjach. Monotonne i długie sesje treningowe będą psa nudzić i zniechęcać do dalszych postępów. Sznaucery miniaturowe to psy inteligentne i bystre, ważne, by na treningu podchodzić do psa łagodnie, ale konsekwentnie. Psy tej rasy rewelacyjnie reagują na trening pozytywnego wzmocnienia, dlatego koniecznie zaopatrz się w przysmaki treningowe do nagradzania swojego czworonoga za postępy. W latach szczenięcych zadbaj też o prawidłową socjalizację swojego psa - w pierwszym roku życia zapoznaj swojego pupila z różnymi ludźmi, sytuacjami oraz zwierzętami, co sprawi, że nie będzie niepewny lub lękliwy w dorosłym życiu.

Żywienie psów rasy sznaucer miniaturowy

Sznaucery miniaturowe mają przeważnie dobry apetyt. Ich długa broda potrafi bardzo brudzić się od mokrej karmy dla psa, bardziej praktycznym rozwiązaniem będzie pełnoporcjowa karma sucha dla psów ras małych. Miniaturowe rasy psów charakteryzuje szybka przemiana materii, dlatego dedykowana im karma dostarczy wszystkich niezbędnych składników odżywczych w niewielkiej porcji jedzenia. U psów o jednolicie białym umaszczeniu warto podawać karmę o obniżonej zawartości beta-karotenu i miedzi, co pozwoli zminimalizować ryzyko przebarwień psiej sierści.
Karmy rekomendowane dla sznaucera miniaturowego:

Valp Mini - karma sucha dla szczeniąt ras małych

Valp Mini to receptura charakteryzująca się dużą wartością energetyczna i mniejszymi krokietami dostosowanymi do możliwości gryzienia szczeniaków ras małych i mini. Zawiera klinoptylolit, minerał, który wspomaga zachowanie prawidłowej konsystencji stolca i pracę układu trawiennego.
flora_stimuli
Pobudzenie flory bakteryjnej
energy_plus
Wysoka zawartość energii
Karma idealna dla: Psów ras małych
Białko: 32.0% (84% białka pochodzenia zwierzęcego w całkowitej zawartości białka)
Zawartość tłuszczu: 20.5%
Sprawdź

Sterilised Mini - karma sucha dla psów sterylizowanych małych

Receptura karmy Sterilised Mini ma obniżony poziom energetyczny, wysoką zawartość białka oraz dodatek L-karnityny, która wspomaga spalanie tłuszczu. Krokiety karmy zostały dostosowane do potrzeb psów ras małych i mini.
energy_control
Kontrola energii
l_carnitine
L-karnityna
Karma idealna dla: Psów ras małych
Białko: 28.0% (81% białka pochodzenia zwierzęcego w całkowitej zawartości białka)
Zawartość tłuszczu: 11.0%
Sprawdź

Opis rasy

Żywiołowy, spontaniczny i energiczny sznaucer miniaturowy to fantastyczny towarzysz starszych dzieci. Uwielbia kontakt z człowiekiem, potrafi okazywać swoje uczucia w bardzo demonstracyjny sposób i źle znosi samotność. Potrafi dobrze dogadywać się z innymi zwierzętami, choć samce w stosunku do innych psów, a szczególnie większych od siebie, potrafią być bardzo zadziorne.

Historia

Za przodków wszystkich trzech odmian sznaucerów (tj. sznaucera miniaturowego, sznaucera średniego i sznaucera olbrzymiego) uznaje się wiejskie psy od setek lat zamieszkujące południowe tereny dzisiejszych Niemiec i Szwajcarii. Wizerunki protoplasty sznaucera pojawiały się na obrazach XVI i XVII-wiecznych malarzy holenderskich. Psy miały podobną budowę ciała, a różniły je wzrost oraz rodzaj szaty - jedne miały krótką i gładką sierść, inne miękką i długą lub kosmatą i gęstą. Czworonogi najczęściej chroniły dyliżansy, w stajniach pilnowały koni lub tępiły gryzonie. Potocznie nazywano je pinczerami stajennymi lub po prostu pinczerami. Rok 1836 w historii rasy to moment podziału na pinczery krótkowłose i szorstkowłose, którego pomysłodawcą był dr Ludwik Reichenbach. Pinczery szorstkowłose pierwszy raz zostały określone mianem sznaucera w roku 1842. Określenia użył Jeremias Gotthelf w swojej powieści przedstawiającej życie w XIX-wiecznej wsi.

Dla kogo sznaucer miniaturowy?

Drobne sznaucery miniaturowe świetnie odnajdą się w domu osób ceniących aktywność fizyczną. Sznaucerowi daleko do typowego kanapowca, zdecydowanie lepiej czuje się wykonując rozmaite aktywności na świeżym powietrzu. To rewelacyjny towarzysz i pies rodzinny - świetnie czuje się w otoczeniu starszych dzieci, dorosłych opiekunów lub innych zwierząt. Psy tej rasy świetnie odnajdują się w małych mieszkaniach, a ich wychowanie nawet początkującemu opiekunowi czworonoga nie powinno przysporzyć zmartwień.

Zachowanie

Niewielki wzrost sznaucer miniaturowy nadrabia swoją pewnością siebie oraz odwagą. To pies o dużym temperamencie i silnym charakterze. Jest wesołym i spontanicznym towarzyszem, który mocno przywiązuje się do swojego opiekuna i nie czuje się dobrze w samotności. Ma silnie rozwinięty instynkt terytorialny, jest bardzo spostrzegawczy i czujny, dlatego może pełnić rolę stróża. Sznaucery to psy dosyć hałaśliwe, które potrafią szczekać na wszystko i wszystkich, dlatego warto w latach szczenięcych pracować nad szczekliwością czworonoga.

Wymagania

Sznaucery na ogół cieszą się dobrym zdrowiem i zalicza się je do ras długowiecznych. Niektóre psy mogą jednak być obciążone chorobami oczu, w tym kataraktą lub postępującym zanikiem siatkówki.

Pielęgnacja

W przypadku sznaucerów pielęgnacja jest odrobinę bardziej wymagająca, niż u innych psów ras małych. Sierść sznaucera wymaga nie tylko regularnego szczotkowania specjalną szczotką do sierści psa, ale i strzyżenia do czterech razy w roku. Po każdym spacerze warto oczyścić sierść psa z kurzu, traw lub innych zabrudzeń korzystając z gumowej rękawicy lub wilgotnego ręcznika. Podczas picia wody z psiej miski lub jedzenia posiłków sznaucer może brudzić sobie włosy na brodzie, dlatego warto regularnie je czyścić.

Ile kosztuje sznaucer miniaturowy?

Cena psa rasy sznaucer miniaturowy zależna jest od pochodzenia psa, jego wieku oraz renomy hodowli, z której zamierzamy kupić psa. Szczenięta sznaucera miniaturowego z zarejestrowanej w FCI hodowli mogą kosztować od 1000 do 1500 złotych.

Psie produkty i akcesoria:

84,00 zł

Bestseller

63,00 zł

Plocka - 50 woreczków na odchody ze skrobi kukurydzianej

Z certyfikatem kompostowalności i biodegradowalności

16,00 zł

24,00 zł

Idol - hipoalergiczne przysmaki z jagnięciną dla psa

Przysmaki szkoleniowe dla psów

22,00 zł

84,00 zł

19,00 zł

24,00 zł

Składana miska podróżna dla psa lub kota L

Idealna do podróży czy na spacer

24,00 zł

Bestseller

SKAL miska dla psa spowalniająca jedzenie S

Wydłuż czas spożywania posiłku

44,00 zł

Nie masz pewności czego potrzebujesz?

Skorzystaj z naszego wirtualnego asystenta lub spytaj lokalnego przedstawiciela Husse o najlepszą dietę dla Twojego pupila.

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.