Spacer z psem w lesie – aktualne przepisy i wszystko co musisz wiedzieć
Wychowanie Spacer w lesie
Lato już tuż tuż, a to dla opiekunów psów i ich czworonogów może oznaczać to tylko jedno - coraz więcej spacerów w lesie. Kiedy wybierasz się z psem do lasu musisz jednak mieć na uwadze to, że lasu nie możecie traktować jak wybiegu dla psów. Czy puszczanie psa luzem w lesie jest dozwolone i czy z psem do lasu można wybrać się bez zabezpieczenia przeciw kleszczom?
Co może robić pies w lesie?
Czy można spuszczać psa ze smyczy w lesie?
Puszczanie psa luzem w lesie to wykroczenie!
Jak przygotować się na wyprawę z psem do lasu?
Idol - hipoalergiczne przysmaki z jagnięciną dla psa
Miska silikonowa składana - idealna do podróży
Czy można chodzić z psem po lesie bez obroży przeciwkleszczowej?
Sprawdź, zanim pójdziesz z psem do lasu
Zwracaj uwagę na trujące rośliny
W lesie rośnie wiele roślin, których pies nie powinien jeść, a do niektórych nawet się zbliżać. Przede wszystkim pies w lesie może natknąć się na grzyby, które nie powinny być częścią jego diety. Zanim wejdziesz z psem do lasu sprawdź, jak wygląda trzmielina, pokrzyk wilcza jagoda i naparstnica zwyczajna - to trujące rośliny, które mogą zaszkodzić Twojemu czworonogowi.
Zabierz ze sobą wodę
Wyczesz pupila po powrocie do domu
Pies w lesie ma okazję zebrać na sierści wiele zabrudzeń. Na psiej skórze i sierści mogą znaleźć się liście, drobne gałązki, kurz i pyłki roślin. Żeby nie znajdować później takich niespodzianek na dywanie, meblach czy w pościeli, po powrocie do domu wyczesz psa szczotką lub gumową rękawicą, przy okazji oglądając dokładnie jego skórę. Sprawdź, czy psa nie zaatakowały żadne pasożyty - szczególną uwagę zwróć na ciepłe miejsca na ciele, jak pachwiny, uszy, brzuch, okolice ogona. Sprawdź też, jak zabrudzone są psie łapki, czasem między poduszkami łap mogą utykać drobne kamyczki czy fragmenty kory, które drażnią wrażliwą skórę w tym miejscu.