Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Terier walijski

Pies zagrożony wymarciem

Brytyjski Kennel Club wpisał teriera walijskiego na listę ras zagrożonych wymarciem. Co roku rodzi się około 300 szczeniąt rasy. Dla porównania, popularnych ras co roku rodzą się dziesiątki tysięcy szczeniąt.

icon

Region/kraj pochodzenia:

Wielka Brytania
icon

Klasyfikacja FCI:

Grupa III, Sekcja 1, nr wzorca 78
icon

Charakter:

łagodny, czujny, bystry, wesoły, niezależny
icon

Umaszczenie:

czaprakowe, podpalane czarne, szaro-czarne podpalane, szaropłowe podpalane
icon

Waga:

9 – 9,5 kg
icon

Wzrost:

39 cm
icon

Długość życia:

od 12 do 15 lat

Terier walijski - szczenięta

Od wczesnego szczenięctwa terier walijski wymaga sporego nakładu pracy w wychowaniu i szkoleniu. Opiekun musi być konsekwentny, bo terier nawet jeśli opanuje już jakąś komendę, może w pewnym momencie stwierdzić, że jej nie wykona albo zrobi to po swojemu. Praca z terierem jest o tyle ważna, że pozostawiony sam sobie, bez pracy i zajęcia może sam go sobie szukać, co najczęściej kończy się demolowaniem mieszkania. W pierwszych miesiącach życia warto zadbać o solidną socjalizację.
Przydatne artykuły na wczesnym etapie nauki:

Żywienie psów rasy terier walijski

W przypadku welsha, którego aktywność fizyczna jest raczej umiarkowana, można mówić o pupilu, którego utrzymanie jest bardzo ekonomiczne. Jeżeli pupil dużo czasu spędza na świeżym powietrzu, biega, aportuje lub uprawia psie sporty, może potrzebować nawet dwukrotnie większej porcji, od mniej aktywnego pupila. Dostosuj karmę czworonoga do jego wielkości, poziomu aktywności i indywidualnych potrzeb. W pierwszym roku życia psa dieta powinna wspierać jego dynamiczny wzrost i rozwój. Karma dla szczeniąt zawiera kompleks witamin i minerałów, które dbają o prawidłowy i zdrowy rozwój organizmu psa. Gdy terier walijski jest dorosły może spożywać mokrą karmę dla psa lub suchą karmę dla psa, gotowane posiłki albo dietę barf.
Produkty rekomendowane dla teriera walijskiego:

Valp Mini - karma sucha dla szczeniąt ras małych

Valp Mini to receptura charakteryzująca się dużą wartością energetyczna i mniejszymi krokietami dostosowanymi do możliwości gryzienia szczeniaków ras małych i mini. Zawiera klinoptylolit, minerał, który wspomaga zachowanie prawidłowej konsystencji stolca i pracę układu trawiennego.
flora_stimuli
Pobudzenie flory bakteryjnej
energy_plus
Wysoka zawartość energii
Karma idealna dla: Psów ras małych
Białko: 32.0% (84% białka pochodzenia zwierzęcego w całkowitej zawartości białka)
Zawartość tłuszczu: 20.5%
Sprawdź

Ocean Care Mini - karma sucha dla psów małych z alergiami

Karma Ocean Care Mini jest produktem bezglutenowym zawierającym jedno źródło białka i polecana jest jako karma dla psów z alergiami i/lub posiadających wrażliwy przewód pokarmowy. Jedynym źródłem białka jest mięso łososia, a jej krokiety przystosowane są do rozmiarów szczęk psów ras małych i mini. Ze względu na swój skład karma jest polecana dla psów z białą sierścią.
gluten_free
Bezglutenowa
mono_protein
Monoproteinowy
Karma idealna dla: Psów ras małych
Białko: 24.0% (75% białka pochodzenia zwierzęcego w całkowitej zawartości białka)
Zawartość tłuszczu: 14.0%
Sprawdź

Opis rasy

Rasa nie należy do najbardziej popularnych, mimo to ma swoich miłośników. Walijczyki szczególnie cenił prezydent John F. Kennedy, któremu towarzyszył pies tej rasy imieniem Charlie. 

Historia

Oryginalnie teriery walijskie hodowane były w Wielkiej Brytanii do polowania na mniejszą zwierzynę oraz tępienia gryzoni. Terier walijski jest potomkiem nieistniejących ras, znanych na terenie Anglii i Walii od XIII wieku. Pierwszy raz jako terier walijski rasa została zapisana w roku 1738, choć wtedy jeszcze pod dłuższą nazwą Carnarvonshire Welsh Terrier. Przez lata teriery walijskie hodowane były jako psy pracujące. Brytyjski Kennel Club uznał rasę w 1886 roku i od tego momentu większą wagę zaczęto przykładać do wyglądu psa. By nabrał elegancji, skrzyżowano go z szorstkowłosym foksterierem. 

Dla kogo terier walijski?

Teriery potrafią mieć trudny charakter, dlatego nie są to odpowiednie pupile dla osób, które nigdy wcześniej nie miały psa. Terier walijski nie będzie też najlepszym wyborem dla osoby starszej, która może nie poradzić sobie z energią tego psa. Terier walijski będzie czuł się najlepiej u młodej, raczej aktywnej osoby, która będzie spędzać z nim dużo czasu i nie da sobie wejść na głowę.

Zachowanie

Nie lekceważ teriera walijskiego, który jest upartym i zawziętym zwierzakiem. Lubi postawić na swoim i jeśli wyczuje słabość opiekuna, bez wahania ją wykorzysta. To żywiołowy i wesoły pupil, raczej nie należy do nieśmiałych i lękliwych psów, ale to w dużej mierze zależy od przeprowadzonej socjalizacji. Terier walijski szczeka dosyć głośno, co może być uciążliwe - warto od najmłodszych lat pracować z pupilem nad szczekliwością. Przekonaj się, co oznaczają psie odgłosy, by lepiej zrozumieć czworonoga. Do innych czworonogów podchodzi ze spokojem, o ile nie zostanie sprowokowany. Dosyć dobrze dogaduje się z dziećmi, o ile tylko nie są wobec niego niedelikatne. Jeśli dzieci będą natarczywie tarmosić teriera walijskiego, ten bez zastanowienia przegoni małego natręta. 

Wymagania

Do teriera walijskiego trzeba mieć niesamowitą cierpliwość i wykazać się konsekwencją podczas szkolenia zwierzaka. Przez swój charakter pies może odmawiać współpracy albo wykonania już opanowanego polecenia, gdy nie będzie miał na to ochoty. Terier walijski potrzebuje też zajęcia. Jeżeli nie zorganizujemy mu czasu, sam zaplanuje sobie popołudnie i przykładowo zabierze się za niszczenie mieszkania. 

Terier walijski - pielęgnacja 

 Sierść welsh teriera nie wymaga skomplikowanych zabiegów pielęgnacyjnych. Raz na jakiś czas wystarczy psa wyczesać szczotką dla psa, a po długich spacerach, podczas których pies biegał po zaroślach, warto sprawdzić, czy między włosami nie utkwiły mu liście, trawa czy gałązki. Raz na jakiś czas konieczne jest trymowanie sierści, za które możesz zabrać się samodzielnie lub umówić się na wizytę u groomera. Kontroluj higienę uszu, okolic oczu oraz jamy ustnej. Sprawdzaj, czy pies dostatecznie ściera sobie pazury i po długich spacerach zadbaj o poduszki nakładając na nie balsam pielęgnacyjny do psich łap

Ile kosztuje terier walijski?

Masz wrażenie, że idealny pupil dla Ciebie to terier walijski? Cena szczeniaka teriera walijskiego to wydatek od 2500 do 3500 złotych. Cena zwierzaka uzależniona jest od jego wieku, płci czy choćby renomy hodowli.

Polecane produkty dla Owczarka niemieckiego:

Opus Ocean - karma sucha bezzbożowa dla psów aktywnych 2kg

Niska zawartość węglowodanów

109,00 zł

Bestseller

314,00 zł

Ocean Care Mini - karma sucha psy małe z alergią 2kg

Odpowiednia dla białej sierści

89,00 zł

Nie masz pewności czego potrzebujesz?

Skorzystaj z naszego wirtualnego asystenta lub spytaj lokalnego przedstawiciela Husse o najlepszą dietę dla Twojego pupila.

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.