Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Jak przewozić psa w samochodzie?

 Podróż Pies w aucie

Planujesz wyjazd ze swoim pupilem i chcesz wiedzieć, jak przewozić psa w samochodzie? Podczas jazdy samochodem musisz zadbać o bezpieczeństwo każdego pasażera, w tym tego czworonożnego. Sprawdź, jak przewozić psa w aucie, by odpowiednio przygotować się do wyjazdu z pupilem. 

Przewożenie psa w samochodzie - przepisy

Chociaż kodeks ruchu drogowego bezpośrednio nie reguluje sposobu przewożenia zwierząt, w prawie znajdziemy kilka zapisów, które poruszają fundamentalne kwestie bezpiecznego przewożenia pasażerów oraz zwierząt. Zanim wyruszysz z psem w jakąkolwiek podróż, zapoznaj się z obowiązującymi przepisami.

Kodeks ruchu drogowego

Według kodeksu ruchu drogowego, jeśli policja uzna, że pies stwarza potencjalne zagrożenie (dla kierowcy, pasażerów bądź innych uczestników ruchu), może ukarać kierowcę mandatem karnym w wysokości 500 zł.

Ustawa o ochronie zwierząt

W ustawie o ochronie zwierząt znajdziemy zapis, że osoby celowo narażające zwierzę na niebezpieczeństwo mogą otrzymać karę pozbawienia wolności do 2 lat. Ustawa o ochronie zwierząt mówi również, że przewóz zwierząt w warunkach, które mogą wywołać niepotrzebny stres bądź cierpienie również jest karalne. Zatem jak przewozić psa w samochodzie? Artykuł 1.2 ustawy o ochronie zwierząt mówi, że w sprawach nieuregulowanych stosujemy przepisy dotyczące przewozu rzeczy. W świetle zasad ruchu drogowego ładunek (w tym wypadku nasz pupil) nie może utrudniać kierowania pojazdem, ograniczać widoczności i musi być odpowiednio zabezpieczony przed zmianą położenia w trakcie jazdy. 

Jazda samochodem nie musi być stresująca!

Przewóz psa w samochodzie nie musi być stresującym ani męczącym doświadczeniem. Wystarczy, że odpowiednio wcześniej zaczniesz oswajać psa z tym środkiem transportu oraz odpowiednio wyposażysz auto, by zadbać o komfort oraz bezpieczeństwo psa podczas jazdy. Jeżeli Twój pies cierpi na chorobę lokomocyjną lub bardzo stresuje się podczas jazdy samochodem, po uprzedniej konsultacji z weterynarzem możesz podać mu odpowiednie leki. Warto rozważyć podanie roślinnego preparatu uspokajającego dla psa i kota Antistress.
Produkty pomocne podczas podróży:

Antistress - roślinny preparat uspokajający dla psa i kota

100% ziołowy preparat o działaniu uspokajającym. Przyczynia się do neutralizowania hormonów wydzielanych przez strach, stres i pobudzenie.
balanced_nutrition
Zrównoważone odżywianie
Białko: 0.02%
Zawartość tłuszczu: 0.01%
Sprawdź

Bravo L - przysmaki bezglutenowe dla psa miękkie

Miękkie i smaczne bezglutenowe przysmaki z jagnięciną, zawierają wyłącznie naturalne składniki.
gluten_free
Bezglutenowa
lamb
Jagnięcina
Białko: 30%
Zawartość tłuszczu: 7%
Sprawdź

Jak przyzwyczaić psa do jazdy samochodem?

Masz w planach urlop i chcesz zabrać ze sobą psa? Jeżeli Twój pies nigdy nie jeździł jeszcze samochodem, koniecznie zacznij jak najwcześniej oswajać go z podróżami w aucie. Jazda samochodem to nowe doświadczenie, do którego Twój pupil musi przywyknąć. Pies w samochodzie może zachowywać się zupełnie inaczej, niż gdy jest w domu lub na spacerze.

Zapoznaj psa z podróżnymi akcesoriami

Zacznij od zapoznania psa z jego akcesoriami do samochodu. Pokaż psu transporter lub matę, załóż mu w domu szelki samochodowe i daj mu czas, by się do nich przyzwyczaił. Pies będzie o wiele spokojniejszy w samochodzie, jeżeli będzie już znał swoje posłanie, kojec czy podróżne szelki.

Oswój z wnętrzem samochodu

Początkowo zabieraj psa na krótkie przejażdżki po okolicy. Gdy pierwszy raz zabierasz psa do samochodu, wystarczy nawet, że pupil posiedzi chwilę we wnętrzu zaparkowanego auta. Kiedy Twój pies czuje się już komfortowo na siedzeniu samochodu, możesz wybrać się z nim na przejażdżkę.

Zapewnij opiekę

Zawsze zadbaj o to, by w samochodzie był ktoś, kto może całą swoją uwagę poświęcić psu. Jako kierowca musisz skupić się na drodze, dlatego drugi opiekun, który będzie mógł pogłaskać i uspokoić czworonoga jest konieczny, jeśli nie wiesz jeszcze, jak Twój pies zachowuje się podczas jazdy.

Zorganizuj zajęcie

Nie pozwól psu nudzić się na siedzeniu samochodu. Zabierz na przejażdżkę ulubioną zabawkę lub gryzak psa, na których pupil będzie mógł się skupić. Zajęty zabawką pupil może zapomnieć o stresie związanym z jazdą samochodem, dzięki czemu o wiele lepiej zniesie podróż. Polecamy sprawdzeniezabawek dla psów i zaopatrzenie się w nie przed wyjazdem - piłka dla psa czy sznurek dla psa mogą być dobrym rozwiązaniem. 

Transport psa w samochodzie - bezpieczeństwo i komfort

Długa jazda samochodem może być dla psa męcząca, dlatego na kilkugodzinną podróż samochodem należy się odpowiednio przygotować. Nie zapomnij o przerwach na toaletę i krótki spacer. Zadbaj o to, by zawsze mieć dostęp do miski turystycznej dla psa, w której możesz podać psu wodę lub jedzenie, jeżeli pupil będzie spragniony bądź głodny. Przed samą podróżą nie podawaj czworonogowi obfitego posiłku i dużych ilości wody - u psów też może występować choroba lokomocyjna. Polecamy zaopatrzenie się w zapas przysmaków dla psa, bo mogą okazać się pomocne w trakcie przerw w podróży. Można również podawać niewielkie ilości suchej karmy dla psów lub mokrej karmy dla psów

Temperatura w samochodzie

W gorące dni upewnij się, że klimatyzacja zapewnia optymalne warunki we wnętrzu auta. Regulacja temperatury ciała u psów nie jest tak efektywna, jak u ludzi - wysoka temperatura w samochodzie może prowadzić do odwodnienia albo przegrzania organizmu psa. Uważaj też, żeby temperatura nie była zbyt niska - podobnie, jak człowiek, pies może przeziębić się w mocno klimatyzowanej przestrzeni. W trakcie postoju nie zostawiaj psa w samochodzie, a jeśli musisz zostawić pupila w aucie zadbaj, by pies był cały czas pod czyjąś opieką.

Odpowiednie warunki podczas jazdy

W trasie z psem postaraj się gwałtownie nie przyspieszać ani nie hamować - w takich momentach Twój pies może z łatwością stracić równowagę, nawet jeśli jest zabezpieczony pasami, czy podróżuje w transporterze. Płynna jazda pozwoli zwierzakowi w pełni się zrelaksować, a nawet i zasnąć. Nie słuchaj głośnej muzyki i zrezygnuj z silnie pachnących odświeżaczy powietrza.

Stres w podróży

Psy, nawet w obrębie jednej rasy, mogą się różnić charakterem i zachowaniem. Każdy pies może inaczej reagować na jazdę samochodem, dlatego zawsze zwracaj uwagę na zachowanie swojego pupila i reaguj adekwatnie. Twój pupil może być w pełni zrelaksowany podczas jazdy samochodem, a z drugiej strony może okazać się, że pies bardzo stresuje się nawet podczas krótkiej przejażdżki. Zastanawiasz się, jak uspokoić psa w samochodzie? Usiądź z psem na tylnym siedzeniu i mów do niego spokojnym głosem. Nie karć psa, jeśli bardzo się stresuje i zachowuje głośno w samochodzie. Jeśli wiesz, że Twój pies bardzo denerwuje się podczas jazdy autem, przed podróżą możesz podać mu środki uspokajające dla psa. 

Psy a choroba lokomocyjna

Choroba lokomocyjna to nie tylko ludzka przypadłość. Czworonogi również mogą odczuwać dyskomfort związany z podróżą. Nie podawaj psu posiłku bezpośrednio przed podróżą, niektórzy mówią nawet, by ostatni posiłek zaplanować na kilka godzin przed podróżą i nie karmić psa w trakcie postoju. Nie podawaj psu leków na chorobę lokomocyjną bez konsultacji z weterynarzem. Każdy lek czy preparat, który podajemy naszemu czworonożnemu przyjacielowi powinien być wcześniej zatwierdzony przez lekarza weterynarii.

Jak przewozić psa - niezbędne wyposażenie samochodu

Nawet podczas krótkiej przejażdżki po mieście Twój pies powinien być odpowiednio zabezpieczony w samochodzie. Wystarczy, że do podstawowego wyposażenia swojego samochodu dodasz specjalne akcesoria do przewożenia psa w samochodzie, które zwiększają bezpieczeństwo zwierzaka podczas podróży samochodem.

Pasy bezpieczeństwa dla psa

Pies w aucie, podobnie jak każdy inny pasażer, powinien korzystać z pasów bezpieczeństwa. Oczywiście standardowe pasy nie są zaprojektowane tak, by chronić psa podczas kolizji na drodze. Dlatego w samochodzie musisz mieć specjalne pasy bezpieczeństwa dla psa. Pasy dla psa to wygodne i wytrzymałe szelki połączone ze smyczą, które wpina się do standardowych pasów samochodowych.

Mata do samochodu

Podczas podróży ważne jest nie tylko bezpieczeństwo, ale i komfort. Przewożenie psa w aucie nigdy nie powinno być stresującym momentem ani dla psa, ani dla kierowcy i innych współpasażerów. Specjalne maty dla psów to nie tylko wygodne miejsce, na którym Twój pies może położyć się w trakcie jazdy. Maty są przystosowane do rozmiarów przedniego, jak i tylnego siedzenia, możesz ułożyć je między siedzeniami lub w bagażniku.

Transporter dla psa

Do przewozu psa w samochodzie możesz kupić specjalny transporter. Transportery na tylne siedzenie są odpowiednio przystosowane do rozmiarów i masy psów, a dodatkowo można zabezpieczyć je na siedzeniu pasami, by nie przemieszczały się w trakcie hamowania. Zastanawiasz się, jak przewozić dużego psa w samochodzie? Psy ras dużych i olbrzymich możesz przewozić w transporterze lub kojcu umieszczonym w bagażniku.

Jak przewozić psa w bagażniku?

Jeżeli decydujesz się na przewóz dużego psa w bagażniku, wstaw do niego specjalny, twardy kojec lub klatkę kennelową. Jeżeli w bagażniku przewozisz przedmioty, przykładowo walizki, niezbędne wyposażenie na urlop czy narzędzia samochodowe, klatka kennelowa będzie dodatkowym zabezpieczeniem, gdy bagaż przesunie się w bagażniku. Do kojca czy klatki możesz włożyć specjalną matę, koc lub ulubione posłanie swojego pupila.

Produkty polecane nie tylko w podróży:

Bestseller

14,00 zł

84,00 zł

26,00 zł

Kex L - chrupiące przysmaki dla psa 400 g

Mechaniczne czyszczenie zębów

22,00 zł

Bestseller

34,00 zł

Składana miska podróżna dla psa lub kota L

Idealna do podróży czy na spacer

24,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.