Stymulacja flory bakteryjnej

Stymulacja flory bakteryjnej

Fruktooligosacharydy przyczyniają się do prawidłowej pracy jelit.

Prebiotyki są składnikami jedzenia, mającymi dobry wpływ na florę bakteryjną jelita. Flora bakteryjna jelita to skupisko bakterii znajdujących się w przewodzie jelitowym. Bakterie te mogą być korzystne, jak bakterie wspomagające zdrowie lub bakterie chorobotwórcze, które mogą wywoływać choroby.

Prebiotyki to węglowodany, które nie są trawione przez psy lub koty. Niestrawione prebiotyki wracają do jelita gdzie oddziaływują na jego populację bakteryjną.

Niektóre prebiotyki, takie jak np. FOS (fruktooligosacharydy) pełnią rolę źródła pokarmu dla dobrych bakterii ( Lactobacillus i Bifidobakteria) i nie mogą być używane przez bakterie chorobotwórcze. Poprzez dodanie FOS do diety , stymulowany jest wzrost bakterii dobrych, podczas gdy bakterie szkodliwe są likwidowane.

13 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 1. EXCLUSIVE KATTUNGE

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla kociąt od odsadzenia do 12. miesiąca życia oraz kotek w okresie ciąży i karmienia.
  59,00 zł
 2. OCEAN CARE

  Kompletna, hipoalergiczna karma Super Premium, na bazie łososia i ryżu, opracowana specjalnie dla dorosłych psów ras średnich oraz dużych z wrażliwym układem pokarmowym.
  195,00 zł
 3. OCEAN CARE MINI

  Kompletna, hipoalergiczna karma Super Premium, na bazie łososia i ryżu, opracowana specjalnie dla dorosłych psów ras małych z wrażliwym układem pokarmowym.

  59,00 zł
 4. EXCLUSIVE DIGEST

  Kompletna, lekkostrawna karma Super Premium opracowana specjalnie dla dorosłych kotów z delikatnym układem pokarmowym.
  59,00 zł
 5. VALP MINI

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla szczeniąt małych ras oraz suk w okresie ciąży i karmienia.
  60,00 zł

13 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
Scroll