Stymulacja flory bakteryjnej

Stymulacja flory bakteryjnej

Fruktooligosacharydy przyczyniają się do prawidłowej pracy jelit.

Prebiotyki są składnikami jedzenia, mającymi dobry wpływ na florę bakteryjną jelita. Flora bakteryjna jelita to skupisko bakterii znajdujących się w przewodzie jelitowym. Bakterie te mogą być korzystne, jak bakterie wspomagające zdrowie lub bakterie chorobotwórcze, które mogą wywoływać choroby.

Prebiotyki to węglowodany, które nie są trawione przez psy lub koty. Niestrawione prebiotyki wracają do jelita gdzie oddziaływują na jego populację bakteryjną.

Niektóre prebiotyki, takie jak np. FOS (fruktooligosacharydy) pełnią rolę źródła pokarmu dla dobrych bakterii ( Lactobacillus i Bifidobakteria) i nie mogą być używane przez bakterie chorobotwórcze. Poprzez dodanie FOS do diety , stymulowany jest wzrost bakterii dobrych, podczas gdy bakterie szkodliwe są likwidowane.

14 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
 1. VALP

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla szczeniąt oraz suk w okresie ciąży i karmienia.
  53,00 zł
 2. OPTIMAL GIANT

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów ras dużych i olbrzymich.
  216,00 zł
 3. VALP DIGEST

  Kompletna, delikatna karma Super Premium z linii Sensitive opracowana specjalnie dla szczeniąt oraz suk w okresie ciąży i karmienia cierpiących na problemy żołądkowe i jelitowe.
  142,00 zł
 4. EXCLUSIVE LIGHT

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla kotów mało aktywnych, starszych, z nadwagą oraz z wrażliwym układem pokarmowym.
  49,00 zł
 5. OPTIMAL LIGHT

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów mało aktywnych, z nadwagą, problemem cukrzycy oraz tendencją do szybkiego przybierania na wadze.
  115,00 zł

14 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 3. 3
Scroll