Ochrona stawów+

Ochrona stawów+

Chondroityna i glukozamina dla zdrowia stawów.

Dostępnych jest kilka substancji odżywczych, zapewniających składniki witalne dla utrzymania zdrowej struktury i funkcji stawu. Te substancje odżywcze nazywane są „czynnikami chroniącymi chrząstkę” i dotyczą glukozaminy i chondroityny. Zapewniają one surowiec niezbędny to produkcji nowej chrząstki, jak również mogą pomóc odbudowywać zużytą chrząstkę.

Istnieje wiele naukowych dowodów świadczących o zbawiennym działaniu chondroityny i glukozaminy na stawy. Zarówno chondroityna jak i glukozamina są składnikami normalnej chrząstki. W przypadku choroby stawowej, chrząstka ulega uszkodzeniu. Gdy chrząstka amortyzująca stawy psuje się wcześniej niż ciało jest gotowe ją zastąpić, rozwija się zapalenie kostno-stawowe. Bez tej tkanki ochronnej, kość boleśnie ociera o kość, powodując dyskomfort, opuchliznę i zesztywnienie.

Glukozamina i chondroityna są dodawane do karm Prima Plus, Senior, Optimal Giant i Valp Maxi. Zielone małże wykorzystywane są jako naturalne źródło glukozaminy.

Dostarczanie glukozaminy i chondroityny jest wskazane u psów starszych i większych. Psy starsze cierpią często na zesztywnienie stawów, ponieważ starzenie się powoduje rozpad chrząstki. Również psy dużych ras mają często problemy ze stawami, ponieważ z powodu większej masy ciała, chrząstka musi amortyzować większą siłę.

10 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 1. KYCKLINGFILÉ

  100% grillowane piersi z kurczaka - zdrowa przekąska dla psa.
  25,00 zł
 2. ARTIFLEX

  Ziołowy preparat w płynie dla koni i kuców zwiększający sprawność stawów.
  210,00 zł
 3. PRIMA PLUS

  Kompletna karma Super Premium typu light opracowana specjalnie dla psów dorosłych z niskim poziomem aktywności.
  48,00 zł
 4. SENIOR MINI

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów starszych małych ras.
  109,00 zł
 5. SENIOR

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów starszych.
  199,00 zł

10 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
Scroll