Ochrona stawów+

Ochrona stawów+

Chondroityna i glukozamina dla zdrowia stawów.

Dostępnych jest kilka substancji odżywczych, zapewniających składniki witalne dla utrzymania zdrowej struktury i funkcji stawu. Te substancje odżywcze nazywane są „czynnikami chroniącymi chrząstkę” i dotyczą glukozaminy i chondroityny. Zapewniają one surowiec niezbędny to produkcji nowej chrząstki, jak również mogą pomóc odbudowywać zużytą chrząstkę.

Istnieje wiele naukowych dowodów świadczących o zbawiennym działaniu chondroityny i glukozaminy na stawy. Zarówno chondroityna jak i glukozamina są składnikami normalnej chrząstki. W przypadku choroby stawowej, chrząstka ulega uszkodzeniu. Gdy chrząstka amortyzująca stawy psuje się wcześniej niż ciało jest gotowe ją zastąpić, rozwija się zapalenie kostno-stawowe. Bez tej tkanki ochronnej, kość boleśnie ociera o kość, powodując dyskomfort, opuchliznę i zesztywnienie.

Glukozamina i chondroityna są dodawane do karm Prima Plus, Senior, Optimal Giant i Valp Maxi. Zielone małże wykorzystywane są jako naturalne źródło glukozaminy.

Dostarczanie glukozaminy i chondroityny jest wskazane u psów starszych i większych. Psy starsze cierpią często na zesztywnienie stawów, ponieważ starzenie się powoduje rozpad chrząstki. Również psy dużych ras mają często problemy ze stawami, ponieważ z powodu większej masy ciała, chrząstka musi amortyzować większą siłę.

10 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 1. SENIOR

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów starszych.
  199,00 zł
 2. DIGEST GIANT

  Kompletna, hipoalergiczna karma Super Premium, na bazie jagnięciny i ryżu, opracowana specjalnie dla dorosłych psów ras dużych i olbrzymich z wrażliwym układem pokarmowym.
  205,00 zł
 3. KYCKLINGFILÉ

  100% grillowane piersi z kurczaka - zdrowa przekąska dla psa.
  25,00 zł
 4. LYNX SENIOR

  Bezzbożowa karma opracowana specjalnie w celu zaspokojenia potrzeb kotów starszych.
  162,00 zł
 5. ARTIFLEX

  Ziołowy preparat w płynie dla koni i kuców zwiększający sprawność stawów.
  210,00 zł

10 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
Scroll