Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Jak bawić się z psem w domu? Top 5 pomysłów na zabawy z psem w domu

Zabawa  Pies w domu

Coraz brzydsza pogoda za oknem, niższe temperatury i krótszy dzień nie zachęcają do spędzania czasu na zewnątrz z pupilem. Jesienią i zimą spacery z psami stają się krótsze, czasem kompletnie rezygnujemy z zabaw w parku czy lesie. Mimo brzydszej pogody nasi czworonożni przyjaciele mają wciąż tyle samo energii, co wiosną i latem. Brak ruchu i rozrywki może wywoływać u psów frustrację, która może przerodzić się w destrukcyjne zachowanie w domu. Jak bawić się z psem w domu i czy można zapewnić pupilowi angażującą rozrywkę w czterech ścianach? 

Czy zabawy z psem w domu mają sens?

Masz małe mieszkanie i boisz się, że zabawy z psem w domu skończą się potłuczoną zastawą po babci lub zniszczonymi meblami? Czy zabawy dla psa w domu są w ogóle w stanie zapewnić pupilowi odpowiednią dawkę stymulacji? Pies w domu wcale nie musi wylegiwać się wyłącznie na kanapie. W czterech ścianach możesz bez trudu zorganizować Twojemu czworonożnemu przyjacielowi rozrywkę, która pozwoli mu wykorzystać nadmiar nagromadzonej energii, dzięki czemu pies będzie spokojniejszy i usatysfakcjonowany.

Zabawa wzmacnia relację

Zabawy z psem w domu pozwalają zacieśniać łączącą Cię z Twoim pupilem więź. Możecie ustalić stałą porę w ciągu dnia, kiedy będziecie się wspólnie bawić. Nawet kilka chwil zabawy z psem w domu urozmaici psi harmonogram, zapewni psu dawkę stymulacji psychicznej i pozwoli na aktywność fizyczną. Zrób sobie krótką przerwę od domowych obowiązków lub pracy i poświęć kilka minut swojemu zwierzakowi - szczęśliwy i lekko zmęczony po zabawie będzie bardziej spokojny i nie będzie Ci przeszkadzał podczas wideokonferencji w pracy lub gotowania obiadu.

Biegi z przeszkodami czyli domowe agility

Pewne rasy psów są bardzo aktywne fizycznie i muszą się wybiegać, żeby jakoś spożytkować ogromne pokłady energii, którymi dysponują. W dużym domu pies znajdzie wystarczająco przestrzeni, żeby sobie pobiegać, ale co zrobić, kiedy przestrzeń mieszkalna jest mniejsza? Z pomocą przychodzą Ci ulubione przekąski dla psa lub jego ulubioną suchą karmę dla psa i meble, które możesz bez trudu przestawić. Z krzeseł, stołu, puf, a nawet poduszek możesz zbudować dla pupila tor przeszkód. Pomiędzy meblami ukryj smakowite przysmaki i pozwól psiakowi znaleźć smaczki. Do pokonania toru przeszkód możesz zamiast przysmakami zachęcić czworonoga ulubioną zabawką dla psa.
Taki prowizoryczny tor przeszkód może być świetnym wstępem do treningu agility z psem. Lawirowanie między meblami uczy Twojego czworonoga, jak odnaleźć się w przestrzeni i radzić sobie z napotkanymi przeszkodami. Pamiętaj jednak, żeby od czasu do czasu zmienić układ takiego toru przeszkód - dzięki temu, Twój pies nie uczy się przejścia toru na pamięć, tylko faktycznie musi na bieżąco obmyślać plan działania. Tor przeszkód może pozwolić Ci też uniknąć wielu nieszczęść - zamiast biegać z pełną prędkością po małej przestrzeni pokoju, pies może wykorzystać podobną ilość energii na samo chodzenie między przeszkodami. 

Pies stresuje się w relacjach z obcymi

Żółta wstążka pojawia się u psów, które niezbyt dobrze radzą sobie w kontaktach z obcymi ludźmi i zwierzętami. Nie każdy pies marzy o towarzystwie ludzi i zwierząt wszędzie tam, gdzie tylko pójdzie. Dlatego, jeśli Twój pies nie jest duszą towarzystwa, stresuje się, gdy podchodzą do niego ludzie i inne psy, możesz w widocznym miejscu przypiąć mu żółtą wstążkę.

Zapasy i przeciąganie liny

Niech zabawa zawsze będzie nowym wyzwaniem dla Twojego psiaka. Rutyna i powtarzalność może sprawić, że nawet ulubiona zabawa przestanie cieszyć Twojego pupila. W końcu ile można bawić się tą samą piłką? Dlatego zróżnicowana rozrywka, szczególnie, gdy brakuje dodatkowej stymulacji nowymi zapachami i bodźcami z zewnątrz, jest niezmiernie istotna. Zamiast ciągle rzucać ukochaną zabawkę dla psa pobaw się z nim w zapasy. Niech Twój pupil spróbuje odebrać Ci ulubiony gryzak. Kiedy pies przejmie zabawę, to Ty spróbuj ją odebrać. Z wykonaną z liny dla psa zabawką możecie się posiłkować i pobawić w jej przeciąganie.
Do zabawy w przeciąganie liny możesz dodatkowo wprowadzić trening komendy “Zostaw”. Czasem psy mogą bardzo niechętnie oddawać zabawkę lub nawet wykazywać zachowania agresywne, gdy zechcesz odebrać mu linę lub gryzak. Podczas takiej zabawy warto uczyć psa polecenia “Zostaw”, które ma być jasnym sygnałem do upuszczenia zabawki. Do nauki przygotuj garść smakołyków dla psa i nagradzaj zakażdym razem, gdy wypuści zabawkę z pyska. Alternatywnie możesz wykorzystać suchą karmę dla psakarmę dla szczeniąt lub karmę dla psa seniora
Polecane zabawki dla psa:

A może w chowanego?

Zabawę w chowanego możesz przeprowadzić z psem na dwa sposoby. W pierwszym scenariuszu pupil będzie szukał ulubionej zabawki. Wydaj psu komendę “Zostań” lub poproś innego domownika o przytrzymanie psa. Pokaż pupilowi zabawkę i udawaj, że chowasz ją w kilku miejscach w domu, dla zmylenia czworonoga. Gdy wybierzesz już odpowiednią kryjówkę, wydaj komendę “Szukaj” lub pozwól domownikowi puścić psa. To doskonała zabawa z nagrodą i rewelacyjny sposób na urozmaicenie podawania przekąsek psu. Sprawdzi się świetnie u psów, które nie są zbyt aktywne na co dzień, ale dla smakowitych kąsków zrobią niemal wszystko.
W drugiej wersji zabawy Twój pupil będzie szukał Ciebie. Wyjdź do innego pomieszczenia i znajdź sobie kryjówkę. Pozwól psu znaleźć Cię bez żadnych pomocy - nie wołaj go ani nie wydawaj odgłosów, by go nakierować. Zawsze radośnie powitaj psa, możesz go nawet nagrodzić jakimś psim przysmakiem.

Zabawy węchowe

Twój pies uwielbia obwąchiwać wszystko, co tylko napotka podczas spaceru? Zabawy dla psa w domu mogą wykorzystać wrażliwy nos Twojego czworonoga. Jeżeli zabawa w chowanego (szczególnie ta, w wersji ze smakołykami) przypadła psu do gustu, możesz od czasu do czasu wprowadzić inny wariant zabawy węchowej. Założenie jest proste - w zabawach węchowych pies musi posługiwać się nosem, żeby odnaleźć przekąskę. Do takiej zabawy najlepiej wykorzystać smakowite i aromatyczne przekąski dla psa, które Twój pupil wywęszy z drugiego końca domu. Zabawkę możesz wykonać z kartonowego pudełka lub rolki od papieru czy ręczników papierowych. Do zabaw węchowych możesz wykorzystać też ulubiony kocyk albo specjalną zabawkę kauczukową, do której schowasz przekąski psa.

Nauka nowych sztuczek

Gdy brakuje Ci już pomysłów na nowe zabawy z psem, zawsze możesz zająć mu popołudnie nauką nowych sztuczek i komend. Koniecznie przygotuj dla psa smakowite nagrody i zaplanuj więcej krótkich sesji treningowych, niż jedną długą. Psy mogą dosyć szybko tracić zainteresowanie treningiem, a krótsza chwila spędzona na nauce wpleciona pomiędzy inne zabawy pozwoli Ci w pełni wykorzystać skupienie i uwagę Twojego pupila. Zobacz,  jakich sztuczek możesz nauczyć swojego psa i zacznij z nim trenować nawet po kilka minut dziennie. Jeżeli Twój pupil ma do perfekcji opanowane podstawowe komendy, możesz zacząć wprowadzać nowe, dodatkowe komendy, którymi również możecie zaimponować rodzinie lub znajomym. Zarówno zabawa jak i czas spędzony na szkoleniu psa zacieśnia łączącą Was więź, dlatego warto dodać trening do Waszego planu dnia.

Im więcej smakołyków, tym mniej karmy

Jeśli podczas zabaw węchowych z psem podajesz dużo smakołyków koniecznie zmniejsz tego dnia porcję karmy dla psa podawaną w regularnych posiłkach. Przysmaki dla psów, nawet te dobrej jakości, mogą dodać sporo kalorii do diety Twojego zwierzaka. Sprawdź, jaką zalecaną dawkę dzienną przysmaków może zjeść Twój czworonóg i nie przekraczaj jej. Przekarmianie psa przysmakami może prowadzić do nadwagi lub otyłości.

Zabawy węchowe jako alternatywa na czas brzydkiej pogody

Zabawy węchowe pozwalają psu się zrelaksować i uspokoić , są również świetnym treningiem dla szarych komórek pupila. Pies musi skoncentrować całą swoją uwagę na jednej czynności, dzięki czemu może się wyciszyć, chociaż cały czas jest zaangażowany w zabawę. W ten sposób pies w domu może zmęczyć się i rozładować, dzięki czemu będzie usatysfakcjonowany, a na koniec zabawy otrzyma jeszcze smakowita nagrodę w postaci przekąski dla psa. Zabawy węchowe możesz przeprowadzić w domu na wiele sposobów - wszystko zależy od Twojej kreatywności i tego, gdzie zdecydujesz się ukryć przysmaki. Zabawa z pupilem wzmacnia łączącą Was więź, dlatego nigdy nie możesz jej zaniedbywać. Stanowi niezbędny wysiłek fizyczny, który pomaga psu pozostać w świetnej formie fizycznej, oraz niezbędna stymulacja intelektualna. Nawet bez wychodzenia z domu możesz zapewnić pupilowi kreatywną rozrywkę.
Zabawa z pupilem wzmacnia łączącą Was więź, dlatego nigdy nie możesz jej zaniedbywać. Zabawa to niezbędny wysiłek fizyczny, który pomaga psu pozostać w świetnej formie fizycznej oraz niezbędna stymulacja intelektualna. Nawet bez wychodzenia z domu możesz zapewnić pupilowi kreatywną rozrywkę. 

Inne rekomendowane produkty dla psów:

Bestseller

14,00 zł

26,00 zł

24,00 zł

Kex XS - chrupiące przysmaki dla psa 500 g

Mechaniczne czyszczenie zębów

23,00 zł

Kex L - chrupiące przysmaki dla psa 400 g

Mechaniczne czyszczenie zębów

22,00 zł

84,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.