Nie wiesz jaką karmę wybrać dla swojego pupila - odpowiedz na kilka prostych pytań i skorzystaj z naszych rekomendacji >>

Rejestracja psa - dlaczego warto?

Opieka Rejestracja psa

Nawet w przypadku najbardziej uważnego opiekuna psa może niestety dojść do sytuacji, w której czworonóg się zagubi. Spuszczony ze smyczy pies usłyszy jakiś głośny dźwięk w lesie i przestraszony zacznie uciekać nie patrząc, gdzie biegnie. A może zwęszy gdzieś interesującą woń i w pogoni za nią, nie zareaguje na przywołanie? Szczególnie w okresie świąteczno-noworocznym spanikowane hukiem fajerwerków zwierzaki mogą zrywać się ze smyczy lub nawet uciekać ze swojego kojca w ogrodzie. Chip psa to wtedy jedna z pierwszych rzeczy, których poszukują pracownicy schroniska lub gabinetu weterynaryjnego, gdy zagubiony pies trafia pod ich opiekę. 

Jak w ogóle działa chip psa?

Chip u psa to nic innego, jak drobny mikroprocesor w specjalnej, sterylnej powłoce, co czyni go w pełni bezpiecznym dla zwierzaka. Wykonana ze specjalnego szkła koperta chipu nie pęknie, nie przegrzewa się i jest świetnie tolerowana przez organizm zwierzaka. Na mikroprocesorze zapisany jest unikalny, 15-cyfrowy kod, do którego w specjalnej, elektronicznej bazie przypisuje się dane opiekuna zwierzaka. Praktycznie każdy gabinet weterynaryjny czy schronisko są obecnie wyposażone w specjalne urządzenie, które jest w stanie odczytać z mikroprocesora kod, dzięki któremu można znaleźć dane właściciela czworonoga.

Co daje rejestracja chipa psa?

Wyobraź sobie sytuację, w której ktoś znajduje błąkającego się po ulicy lub parku psa, który wyraźnie wygląda na zwierzaka domowego. Pupil nie boi się kontaktu z człowiekiem, daje się głaskać, może nawet ma obrożę, ale adresówki brak. Jak wtedy można odnaleźć opiekuna takiego zwierzaka? Elektroniczna rejestracja chipów to jedyny, niezawodny sposób na identyfikację właściciela zaginionego lub skradzionego psa. Zarówno w schronisku, jak i gabinecie weterynarza można odczytać numer chipa psa oraz sprawdzić w bazie dane jego opiekuna. W takiej sytuacji zwykle jeden telefon dzieli zwierzaka od powrotu do domu.

Czy sam chip u psa to wystarczające zabezpieczenie?

Bardzo często opiekunowie psów żyją w błędnym przekonaniu, że po jego wszczepieniu chip psa zawiera już wszystkie informacje kontaktowe. Wystarczy, że weterynarz lub pracownik schroniska przyłoży w pobliże chipa specjalny czytnik i otrzyma wszystkie niezbędne dane kontaktowe właściciela. Niestety, żeby chip w jakikolwiek sposób ułatwiał odnalezienie domu psa, musi być zarejestrowany w jednej z najpowszechniejszych, elektronicznych baz danych zwierząt.

Jak zarejestrować chip psa?

Rejestracja chipa psa nie jest skomplikowana i możemy dokonać jej sami w domu. Jeśli zabierasz psa do lecznicy na wszczepienie chipa, lekarz od ręki zarejestruje jego numer w bazie. Jeżeli Twój pies ze schroniska lub fundacji ma chip, możesz założyć konto w jednej z elektronicznych baz i uzupełnić w niej niezbędne dane. W pewnych miastach w Polsce funkcjonują lokalne bazy danych, ale są też bazy ogólnopolskie lub europejskie. Jeśli często podróżujesz ze swoim pupilem, najlepiej zarejestrować go w europejskiej bazie, która będzie działała zarówno na terenie kraju, jak i poza nim. Zastanawiasz się, gdzie zarejestrować chip psa? Europetnet to darmowa, europejska baza, która dodatkowo powiązana jest z bazami krajowymi.

Sprawdź dane na chipie swojego psa!

Gdy decydujesz się na wszczepienie chipa swojemu psu u weterynarza, zwykle lekarz od razu wprowadzi Twoje dane kontaktowe do systemu. Pamiętaj, żeby podać weterynarzowi aktualny numer telefonu i przy każdej jego zmianie zmienić numer w bazie! Gdy decydujesz się na psa z hodowli, fundacji lub schroniska, takie zwierzaki mogą już mieć wszczepionego chipa. W takim wypadku numer chipa będzie wskazywał na jego hodowcę lub poprzedniego właściciela. Nie zapomnij uaktualnić danych w bazie, jeśli wiesz, że Twój adopciak ma chipa. Czasem chip zwierzaka nie jest w ogóle zarejestrowany w żadnej bazie.
Przekąska dla dzielnego pacjenta:

Sticks - bezzbożowe przysmaki dla psa ze skóry surowej

Patyczki do żucia ze skóry surowej, owinięte kurczakiem wypiekanym w piecu, dbają o higienę jamy ustnej.
dental_care
Ochrona uzębienia
grain_free
Bezzbożowy
Białko: 70.0%
Zawartość tłuszczu: 8.0%
Sprawdź

Idol - hipoalergiczne przysmaki z jagnięciną dla psa

Bezzbożowe przysmaki w kształcie gwiazdek - monoproteinowa formuła dla psów o wrażliwym układzie trawiennym. Bez sztucznych aromatów i barwników.
grain_free
Bezzbożowy
hypo_allergenic
Hipoalergiczna
Białko: 15.0%
Zawartość tłuszczu: 2.5%
Sprawdź

Jak wszczepia się chip u psa?

Zabieg wszczepiania chipu u psa przebiega bardzo szybko i pies nie odczuwa żadnego bólu. Wszczepiany chip dla psa może spowodować wyłącznie minimalny dyskomfort. Zanim weterynarz wszczepi Twojemu pupilowi czip upewni się, że pod skórą zwierzaka nie znajduje się już inny chip. Chipowanie psów to coraz bardziej popularna praktyka wśród hodowców, coraz częściej również schroniska chipują swoich podopiecznych. Jeżeli zwierzak ma już chip, lekarz zarejestruje go w bazie. Jeśli jednak zwierzak jeszcze nie ma pod skórą chipa, weterynarz wszczepi go pod skórę za pomocą specjalnego urządzenia. Każdy chip jest sterylny i zabezpieczony specjalnymi materiałami, które nie będą wydzielać szkodliwych substancji do organizmu zwierzaka.

Kiedy najlepiej wszczepiać chip u psa?

Nie ma konkretnych wytycznych w kwestii idealnego wieku, kiedy wszczepia się chip u psa. Chipy można bez problemu wszczepić szczeniętom, jak również psom starszym. To szybki i bezbolesny proces. Jeżeli Twój zwierzak bardzo stresuje się wizytami u weterynarza, chip możesz mu wszczepić przy okazji innej, obowiązkowej wizyty, przykładowo odrobaczania lub profilaktycznego szczepienia. Zabieg nie przedłuży znacząco wizyty, a Twój pupil będzie miał zdecydowanie mniej stresu. Pamiętaj, by po wszystkim nagrodzić czworonoga chrupiącymi przekąskami dla psa lub jego ulubioną suchą karmą dla psa. Jeśli chip jest wszczepiany szczeniakowi zadbaj o zapas karmy dla szczeniąt podczas wizyty - w ten sposób u młodego pupila późniejsze wizyty lekarskie nie będą się źle kojarzyć. 

Czy chip psa może powodować jakikolwiek dyskomfort?

Dla zwierzaka chip jest zupełnie niewyczuwalny pod skórą. Sam zabieg przypomina zwykły zastrzyk i pies podobnie odczuwa go na swojej skórze. Po samej aplikacji chip w żaden sposób nie przeszkadza zwierzakowi, nie wpływa na jego samopoczucie ani zdrowie. Chip psa w żaden sposób nie swędzi, nie boli, nie ogranicza ruchów. Od razu po zabiegu pupil może wracać do swoich codziennych aktywności w towarzystwie swoich ulubionych zabawek dla psa

Czy chip dla psa jest drogi? 

Koszt wszczepienia chipa u psa może oscylować w granicach 50-200 złotych. Cena zależna jest od rodzaju i jakości wszczepionego czipa oraz stawki gabinetu czy kliniki weterynaryjnej, w której zostanie wykonany zabieg. Coraz częściej można znaleźć też miejsca, w których chip u psa można wszczepić bez ponoszenia żadnych kosztów. 

Czy chipowanie i rejestracja psa są obowiązkowe?

W Polsce prawo nie nakłada na właścicieli czworonogów obowiązku chipowania ich zwierząt. Obecnie niektóre hodowle psów i kotów oraz schroniska zaznaczają, że bez chipa nie wydają nowym opiekunom zwierząt. Chip u psa może być bardzo przydatny w momencie, gdy chcesz wyrobić zwierzakowi paszport dla psa. Do zagranicznych podróży z pupilem paszport może okazać się niezbędnym dokumentem, a jednym z warunków jego wystawienia jest właśnie zachipowany zwierzak.

Psie bestsellery, które skradną serce Twojego pupila:

Idol - hipoalergiczne przysmaki z jagnięciną dla psa

Przysmaki szkoleniowe dla psów

22,00 zł

84,00 zł

17,00 zł

Bestseller

34,00 zł

Bestseller

Digest - karma sucha hipoalergiczna dla psów 2kg

Jagnięcina, łosoś, ryż

85,00 zł

Bestseller

Valp Digest - karma sucha dla szczeniąt wrażliwych 7kg

Wrażliwy żołądek i jelita

215,00 zł

Bestseller

63,00 zł

Husse polecają szczęśliwe zwierzęta!

 

Bunia i Kluska

"Bunia i Kluska, te dwa "anioły", czasami zwane małpami, dokonały wyboru. Nareszcie trafiłem na karmę ,która przede wszystkim im smakuje, a do tego w niepamięć odeszły ciągłe problemy zdrowotne. Karma Digest sprawiła, że skończyły się koncerty w jelitach, a i powietrze w domu zrobiło się jakby lżejsze i bardziej przejrzyste - każdy przyjaciel buldoga wie o czym mówię. ;) Nie ma już drapania jakby obsiadło je stado pcheł, a kolor skóry w końcu jest taki, jak powinien. W różu nie było im do twarzy. Polecam wszystkim których zwierzaki mają wrażliwy układ pokarmowy i przy okazji alergię."

Łukasz

Ares

"Ares to pies bardzo aktywny. Bierze udział w licznych szkoleniach, pracuje na zajęciach z obrony oraz nosework. Kiedy okazało się, że Ares jest alergikiem i musimy zmienić karmę, ponieważ od tej, którą mu podawałam pies się drapał i notorycznie powstawały zmiany skórne. Szukałam karmy odpowiedniej dla niego i tak trafilam na Husse Digest Giant, hipoalergiczną karmę dla psów ras olbrzymich. Dzięki niej zniknęły wszystkie problemy. Skóra jest czysta, sierść się poprawiła, a Ares przestał się drapać. Dodatkowym plusem jest zawartość glukozaminy i chondroityny na stawy i tauryny, która u psów ras dużych wspiera działanie mięśnia sercowego. Ponieważ Ares uwielbia rybę, to dla urozmaicenia dostaje również hipoalergiczną karmę Husse Ocean Care z łososiem. Ares zadowolony, a szczęśliwy pies = zadowolony opiekun! :)"

Pozdrawiamy i gorąco polecamy.
Aneta i Ares

Doceniają nas:

Dołącz do nas!

Pracuj w dowolnych godzinach, zarabiaj tyle, ile chcesz, działaj we własnym regionie.

Pracuj z nami

Husse - szwedzka karma dla psów, kotów i koni

Husse to szwedzki producent karmy dla psów, kotów i koni z ponad 30 letnim doświadczeniem na rynku. Głównym celem Husse jest promowanie zdrowego trybu życia zwierząt. Wszystkie karmy, smakołyki i suplementy Husse powstają wyłącznie z najwyższej jakości, starannie dobranych składników. Wszystkie produkty wytwarzane są zgodnie z tradycyjnymi, skandynawskimi recepturami, a linie produkcyjne są pod stałą kontrolą weterynaryjną. Poza jakością produktów Husse to też jakość usługi. Lokalni przedstawiciele Husse przechodzą gruntowne szkolenie z zakresu żywienia zwierząt i chętnie pomogą dobrać właściwą dietę dla Twojego psa, kota lub konia. Produkty Husse nie są dostępne w tradycyjnej sieci sprzedaży - dostarczamy je prosto z fabryki do klienta, dzięki czemu możemy oferować najwyższej jakości produkty w konkurencyjnych cenach. Karmy Husse możesz zawsze zamówić z dostawą pod same drzwi. 

Wszystko, czego potrzebujesz dla pupila w jednym miejscu 

W ofercie Husse znajdziesz wszystko to, czego może potrzebować Twój pupil. Nasze suche karmy dla psów i kotów to świetny fundament ich diety - suche karmy to odpowiednio zbilansowane diety dopasowane do potrzeb psów i kotów różnych wielkości oraz na różnych etapach życia, tj. szczeniąt i kociąt, psów i kotów dorosłych oraz seniorów. Masz psa lub kota o specjalnych potrzebach żywieniowych? Zadbaliśmy o szczególne potrzeby zwierząt z wrażliwym układem trawiennym i alergiami pokarmowymi, po zabiegu sterylizacji lub kastracji oraz pupili z tendencją do nadwagi. Szukasz zabawek dla psów i kotów? Zabawki Husse powstają z najwyższej jakości materiałów, są trwałe i zapewnią pupilowi godziny rozrywki. Zdrową i naturalną dietę psa, kota lub konia możesz urozmaicić smakowitymi przysmakami. Przysmaki dla psów i kotów i koni to smakowity dodatek do ich diety oraz rewelacyjna nagroda podczas szkolenia i treningu. Potrzebujesz produktów pielęgnacyjnych dla swojego zwierzaka? Sięgnij po szampony, kosmetyki pielęgnacyjne, oleje i balsamy, z którymi zadbasz o piękny i zdrowy wygląd swojego psa, kota lub konia.