Zdrowy styl życia dla psów, kotów i koni.

Karnityna

Karnityna wspomaga spalanie tłuszczu.

Karnityna nie jest prawdziwym aminokwasem, jednak ze względu na podobną strukturę, zalicza się ją do aminokwasów. Znana jest również jako Vitamina BT. L-Karnityna jest zsyntetyzowana z niezbędnych aminokwasów – lizyny i metioniny, jednak w obecności wystarczającej ilości dostępnej Vitaminy B1(tiaminy) i B6 (pirydoksyny). Dlatego też dietetyczne uzupełnienie karnityny może być korzystne w niektórych przypadkach. Karnityna jest niezbędnym składnikiem dla procesu metabolizmu tłuszczu. L-karnityna pomaga przenieść kwasy tłuszczowe do mitochondria w komórkach, dlatego potrafią one zamieniać te kwasy w energię.

1. Uzupełnianie karnityny jest przede wszystkim zalecane u psów o zwiększonym zapotrzebowaniu energetycznym jako że karnityna stymuluje przekształcanie się tłuszczy w energię. Podczas zawodów, w wyścigu psów zaprzęgowych, lub jakichkolwiek innych przypadkach wzmożonej aktywności, korzystnym jest uzupełnienie diety w karnitynę. Dlatego karma Husse Optimal Energi zawiera karnitynę. Połączenie diety wysokotłuszczowej z karnityną gwarantuje odpowiedni zastrzyk energii dla psów aktywnych, u których występują zwiększone zapotrzebowania energetyczne.

2. Kolejnym wskaźnikiem do uzupełnienia diety w karnitynę, może być utrata wagi w przypadku nadwagi. U otyłych psów, uzupełnianie karnityny stymuluje spalanie tłuszczu. Oczywiście jest to możliwe jedynie w połączeniu z ograniczeniem ilości spożywanego jedzenia, a także ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym w celu podwyższenia zapotrzebowania energetycznego psa.

3. Wysokie stężenie karnityny występuje w mięśniu sercowym. Kwasy tłuszczowe pełnią dla serca funkcję paliwa, potrzebnego do tłoczenia krwi po całym ciele. Wiele badań dowodzi, że uzupełnianie L-karnityny może pomóc pracować sercu bardziej efektywnie u psów, u których stwierdzono chorobę serca.

3 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

 1. OPTIMAL LIGHT

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów mało aktywnych, z nadwagą, problemem cukrzycy oraz tendencją do szybkiego przybierania na wadze.
  109,00 zł
 2. LIGHT SENSITIVE

  Kompletna, delikatna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów mało aktywnych oraz z tendencją do nadwagi.
  205,00 zł
 3. OPTIMAL SENSITIVE

  Kompletna, delikatna karma Super Premium opracowana specjalnie dla dorosłych psów z wrażliwym układem pokarmowym.
  215,00 zł

3 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Ostatnio oglądane
Sale
VALP

VALP

Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla szczeniąt oraz suk w okr...
50,00 zł
PATE TUŃCZYK

PATE TUŃCZYK

Kompletna mokra karma dla kotów dorosłych. Smakowite pasztety z tuńczykiem przyg...
72,50 zł
PRO VALP

PRO VALP

Complete food for growing puppies and nursing bitches.
191,00 zł
STERILISED

STERILISED

Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów po zabiegu steryliz...
205,00 zł
Hepatic +: 1 l

Hepatic +: 1 l

Suplement diety dla koni i kuców. Pomaga zminimalizować problemy związane z prze...
147,00 zł
Scroll