Karnityna

Karnityna

Karnityna wspomaga spalanie tłuszczu.

Karnityna nie jest prawdziwym aminokwasem, jednak ze względu na podobną strukturę, zalicza się ją do aminokwasów. Znana jest również jako Vitamina BT. L-Karnityna jest zsyntetyzowana z niezbędnych aminokwasów – lizyny i metioniny, jednak w obecności wystarczającej ilości dostępnej Vitaminy B1(tiaminy) i B6 (pirydoksyny). Dlatego też dietetyczne uzupełnienie karnityny może być korzystne w niektórych przypadkach. Karnityna jest niezbędnym składnikiem dla procesu metabolizmu tłuszczu. L-karnityna pomaga przenieść kwasy tłuszczowe do mitochondria w komórkach, dlatego potrafią one zamieniać te kwasy w energię.

1. Uzupełnianie karnityny jest przede wszystkim zalecane u psów o zwiększonym zapotrzebowaniu energetycznym jako że karnityna stymuluje przekształcanie się tłuszczy w energię. Podczas zawodów, w wyścigu psów zaprzęgowych, lub jakichkolwiek innych przypadkach wzmożonej aktywności, korzystnym jest uzupełnienie diety w karnitynę. Dlatego karma Husse Optimal Energi zawiera karnitynę. Połączenie diety wysokotłuszczowej z karnityną gwarantuje odpowiedni zastrzyk energii dla psów aktywnych, u których występują zwiększone zapotrzebowania energetyczne.

2. Kolejnym wskaźnikiem do uzupełnienia diety w karnitynę, może być utrata wagi w przypadku nadwagi. U otyłych psów, uzupełnianie karnityny stymuluje spalanie tłuszczu. Oczywiście jest to możliwe jedynie w połączeniu z ograniczeniem ilości spożywanego jedzenia, a także ze zwiększonym wysiłkiem fizycznym w celu podwyższenia zapotrzebowania energetycznego psa.

3. Wysokie stężenie karnityny występuje w mięśniu sercowym. Kwasy tłuszczowe pełnią dla serca funkcję paliwa, potrzebnego do tłoczenia krwi po całym ciele. Wiele badań dowodzi, że uzupełnianie L-karnityny może pomóc pracować sercu bardziej efektywnie u psów, u których stwierdzono chorobę serca.

6 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
 1. LIGHT SENSITIVE

  Kompletna, delikatna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów mało aktywnych oraz z tendencją do nadwagi.
  186,00 zł
 2. OPTIMAL SENSITIVE

  Kompletna, delikatna karma Super Premium opracowana specjalnie dla dorosłych psów z wrażliwym układem pokarmowym.
  195,00 zł
 3. PRIMA PLUS

  Kompletna karma Super Premium typu light opracowana specjalnie dla psów dorosłych z niskim poziomem aktywności.
  48,00 zł
 4. OPTIMAL LIGHT

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów mało aktywnych, z nadwagą, problemem cukrzycy oraz tendencją do szybkiego przybierania na wadze.
  115,00 zł
 5. STERILISED MINI

  Kompletna karma Super Premium opracowana specjalnie dla psów małych ras po zabiegu sterylizacji.
  55,00 zł

6 Pozycje

na stronę

Lista Siatka

Strona:
 1. 1
 2. 2
Scroll